0 4 ay zeka kartları nasıl kullanılır

Bebek zeka kartları işe yarıyor mu?

Bebekler, doğumlarının ardından gelen ilk 6 ay içerisinde göz kaslarını yeterince efektif bir şekilde kullanamazlar, bu nedenle odaklanma için yeterince gelişmemiş göz kaslarını doğru bir şekilde uyarabilmesi için siyah-beyaz-kırmızı renklerde, kontrast görseller bebek zeka kartlarında kullanılmalıdır.

Erken Uyarım kartları nasıl kullanılır?

Bu kartları çok hızlı bir şekilde değil bebeğinizin incelemesine izin verecek şekilde 15 saniye göstererek değiştireceğiz. Şunu unutmayalım gözlerimiz diğer organlarımızdan farklıdır, öğrenerek işlev kazanırlar. Uyarı vermek göz ve beyin için çok önemlidir. Gözlerimiz doğduğumuzda ilk 6 ay süresince çok net göremez.

Sevgili bebek zeka kartları nasıl kullanılır?

Bebeğinizi hareketini kısıtlayacak puset, mama iskemlesi veya bebek arabası gibi bir objeye oturtun. Zeka Kartlarınızı bebeğinizin seviyesinde olan (0-12, 12-24, 24-36 veya 36-48 ay) tüm kartlar birlikte olacak şekilde bir deste haline getirin ve iyice karıştırın. Kartları bebeğinizin eline vermeyin.

4 aylık bebeğin zeka gelişimi için neler yapılmalı?

Bebeği rahatsız edecek müzikler seçmemeye özen gösterin. Bebeğinize şarkı ve ninniler söyleyin. Ninnilerdeki ritmin zeka gelişiminde önemli bir uyaran olduğu kabul ediliyor. Bebeğinize basit resimli kitaplar gösterin; resimler dikkat çeken parlak renkler içerirse, zihinsel gelişim için iyi bir görsel uyaran olacaktır.

Bebek zeka kartları ne işe yarar?

Bu kartlar bebeğin konuşma ve dil, görsel ve işitsel dikkat ve odaklanma becerilerini kuvvetlendirir; ince-motor becerilerini ve el-göz koordinasyonunu geliştirir; duygusal, sosyal ve duyusal gelişimi destekler.

Konuşma kartları ne işe yarar?

Nesne Eylem İlişkisini konu alan konuşma kartları iletişim sürecini görselleştirerek dil gelişimini artırır. 18+ aydan itibaren kullanılabilir. Bu setle, tek sözcük ve daha fazla sözcük kullanabilen çocukların dil ve konuşma becerilerinin geliştirilip arttırılması ve sürdürülmesi amaçlanmıştır.

Zeka Kartları evde nasıl yapılır?

Bebek Zekâ Kartı yapımı:

 1. Kart yapımı için öncelikle yazıcıdan çıktısını alabileceğiniz bir site bulun.
 2. A4 ebadında çıktısını alın.
 3. Çıktıların renkli olmasına dikkat edin.
 4. Sayfaların bükülmemesi için çıktıyı kartona ya da daha kalın kâğıtlara almanız gerekecektir.
 5. Çıktıları görünebilir şeffaf dosyalara da koyabilirsiniz.

Flash Kart nasıl kullanılır?

Kartımızın ön kısmına soruyu ekledikten sonra arka tarafına ilgili cevap eklenir. Oluşturulacak olan bu kartlar hızlı öğrenme/ezberleme için anlık evde, dışarda veya herhangi bir yerde ulaşabileceğiniz şekilde olmalıdır. Bu sayede anlık hatırlama/ tekrar yaparak istediğiniz bilgiyi hafızanızda tutabileceksiniz.

Dokun Hisset kartları ne işe yarar?

Neobebek Dokun Hisset Kartlarım, içeriğindeki 12 değişik doku ile, Bebeğinizin dokunma duyusunu geliştirir. Bebeğinize duyusal uyarım sağlar. Değişik hayvanları ve onların renklerini tanımasını sağlar. İnce motor becerilerini geliştirir.

Neobebek zeka kartları nasıl kullanılır?

Sert ve kalın mukavvadan kesilen 20 dev Zeka Kartından oluşur. Her Zeka Kartı ön yüzünde bir görsel arka yüzünde ise uyarıcı yüksek kontrastlı bir desen içermektedir. Kartların desenli yüzleri duvar vb. yerlere asılarak uyarıcı posterler olarak da kullanılabilir.

Bebeklerin zeka gelişimi için neler yapilmali?

Hamilelik döneminde yumurta ve et gibi beyin gelişiminde önemli rol oynayan proteinleri tüketmek, demir ve omega-3 takviyesi almak önemlidir. Ayrıca bebeğinize güzel sesler, ruhu okşayan melodiler dinletmeniz, kendinizi mutlu ve huzurlu hissetmeniz bebeğinizin zekasını olumlu yönde etkileyecektir.

Bebeğin zeki olması için ne yapılmalı?

Bebeğin zeki olması için yapılması gerekenler nelerdir?

 1. Anne karnında hikayeler anlatın. Bebeğin dil gelişimi, rahim içinde ve hamileliğin son üç ayında başlar. …
 2. Aktif olun. …
 3. Biraz daha fazla güneş …
 4. Karnınıza masaj yapın. …
 5. Onunla konuşun. …
 6. Diyetinizi değiştirin. …
 7. Karnınıza müzik dinletin. …
 8. Bebeğinize şarkılar söyleyin.

4 aylık bebekle ne oynanır?

Bu dönemde çıngırak gibi sesli oyuncaklar bebeklerin ilgisini çeker. Oyuncağını kendisi tutabilen, bir elinden diğerine aktarmaya başlayan bebekler için sesli, hışırtılı oyuncaklar idealdir. – 4 aylık bebek oyuncakları arasında yumuşak bebek kitapları da yer alır.

3 aylık bir bebek neler yapabilir?

3. ayın sonunda bebeğiniz şunları yapabilir:

 1. Karnının üzerindeyken kafasını 45 ile 90 derece arasında yukarı kaldırabilir.
 2. Yüzüne 15 cm uzaklıktaki bir cismi başından sonuna dek takip edebilir.
 3. Bebeğiniz yüksek sesle gülebilir.
 4. İki elini kavuşturabilir ve ellerini izlemeye başlarlar.
 5. Memnuniyet çığlıkları atabilir.

1 aylık bebek neler yapar?

1 Aylık Bebek Neler Yapar?

 1. Düz bir yüzeye yatırıldığında kafasını kısa süreyle kaldırabilir.
 2. 15-30 cm arasında yüze odaklanabilir.
 3. Ağlamanın dışında başka bazı sesler de çıkartabilir.
 4. Kendiliğinden gülmeye başlayabilir.
 5. Parmağını emmeye çalışır.
 6. Gülüşüne karşılık verebilir.

Q bebek ilk kartlarım nasıl kullanılır?

Kartlar üzerinde bulunan deliklerinden kutuların içinde bulunan asma halkalarına takılarak bebeklerin puset ya da beşiklerine görebilecekleri gibi asılır. Ve 1 gün süre ile ön yüz, 1 gün süreyle diğer yüz asılı kalır. Tüm kartların bitimine kadar aynı işlem tekrarlanır.

Konuşma Kartları nasıl kullanılır?

5 denemeden sonra resimler hızla gösterilerek her iki resmi ifade eden sözcükleri art arda tekrarlama egzersizleri yapılır. Sonra 5N – 1K sorularından çocuğun yanıtlayabilecekleri sorulur. Böylece hem konuşması, hem de algısı gelişir.

Maybe you are interested in:

şofben nasıl kullanılır

Related searches

 1. 0 4 ay Zeka Kartları Nasıl kullanılır
 2. 0-6 ay bebek zeka kartları pdf
 3. zeka kartları 0-6 ay
 4. Zeka kartları ise yarıyor mu
 5. 0-6 ay zeka kartları hazırlama
 6. Yenidoğan Zeka Kartları
 7. İlk Zeka Kartları

Leave a Comment