FAQ

Afyonu patlamak ne demek?

Afyonu patlamak deyimi, ayılmak, uyanış anlamlarında kullanılır. Kişinin belirli bir saatte kendine gelmesi durumunda kullanılır. Zihnin kendine …

Afyonu patlamak deyiminin anlamı nedir?

[1] Kendi keyfine dalmış olan birini öfkelendirmek.

Afyonu patlamak argo mu?

Afyonu patlamak deyiminin anlamı ne? Günün erken saatlerinde ‘Daha afyonum patlamadı. ‘ ya da ‘Daha afyonu patlamamış. ‘ şeklinde sık sık kullandığımız afyonu patlamak deyimi; yeni uyanmış, daha kendine gelememiş, uykusunu alamamış sinirli ve huysuz insanlar için kullanılan bir deyimdir.

Afyon patlaması ne demek Ekşi?

yersiz bir davranışla öfkelendirmek , sinirlendirmek.

Afyonun patlamadı mı ne demek?

Afyonu patlamak deyimi, ayılmak, uyanış anlamlarında kullanılır. Kişinin belirli bir saatte kendine gelmesi durumunda kullanılır. Zihnin kendine gelmesi sürecini ifade eder, sinirli insanlar içinde kullanılır.

Argoda patlamak ne demek?

argoda başarısızlık, çuvallamak anlamına gelir. lazcada söylenişi zor olan kelimedir.

Içinde patlasın ne demek?

icimde kalmasin mantigiyla her agzina geleni soyleyen kisilere soylenecek, bi sus anlamina gelen soz.

Içimde patladı ne demek?

içine atmanın sonucudur. kişinin, yaptığı hareketin, söylediği sözün, dönüp dolaşıp kendine zarar vermesi eylemidir.

Yol yapmak ne demek?

motosiklet sürücüleri jargonunda gezintiye çıkmak.

Afyon kafa yapar mı?

Kısa süreli keyif verir. Ağrıları keser, günlük sıkıntıları zihinsel durgunluk verdiğinden dolayı unutturur. Ancak bu keyif evresinden bir süre sonra halsizlik, mide bulantısı ve baş ağrısı başlar. Fazla miktarda alınması sonucu kişiyi koma haline sokabileceği gibi ölümüne de neden olabilir.

Afyon yutmuş ne demek?

[1] Uyuşturucu olarak afyon kullanmak.

Afyon’un anlamı ne demektir?

Haşhaş kapsülleri uygun olgunlukta oldukları zamanda çizilir, çiziklerden sızan sıvı pıhtılaşır ve özel bıçaklarla alınır. Kapsülden sızan sıvı havanın etkisiyle sıvının rengi koyu kahverengi olur. İşte bu maddeye afyon veya afyon sakızı adı verilir.

Afyon patlaması ne zaman oldu?

2012 Afyonkarahisar patlaması
Tarih5 Eylül 2012
Saat21.15 UTC
KonumAfyonkarahisar, Türkiye
Can kaybı25 asker

Afyondan ne hediye alınır?

Afyon’dan tabii ki en meşhur olan Afyon ekmeği Afyon kaymağı Afyon lokumu Afyon sucuğu Afyon halısı, keçe, kiraz, kök boyalı bayat kilimleri, şuhut patatesi alınabilir ve tabi Afyona yönelik hediyelik eşyalar hatıra eşyaları alınabilir.

Koynuna sokmak ne demek?

Kol kavuşturmak, bedenin güçsüz hissedildiğinde, kişinin kendini yalnız hissettiğinde, üşünüldüğünde, karşı tarafın dinlenilmek istenilmediğinde, karşı tarafa kendini kapatmak ve iletişimi sonlandırmak istenildiğinde yapılan bir harekettir. Anadolu da kol kavuşturma hareketine elini koynuna sokmak denilir.

Argoda yalamak ne demek?

eşyaların, kişilerin ya da ilişkilerin aşırı ve/veya yanlış kullanım sonucu iler tutar taraflarının kalmaması. yalanmaktan usanmis kisinin bu hadiseyi ucuncu birine anlatırken kullandigi laf obegi.

Argoda çarpmak ne demek?

askeri jargonda üst rütbe tarafından azarlanmak; ayar/azar/atar yemek.

Omuid nedir?

iran’i dunyanin uydu yollayabilen 9. ulkesi yapmis ve daha onemlisi tamamen yerli kaynaklar kullanilarak yapilmis uydusudur. iran’in 2009 yilindan beri icine hayvanlari koyup uzaya (daha dogrusu alcak yorungelere) yolladiklari ve guvenle geri getirebildikleri calismalarin sonucudur.

Pytranscriber nedir?

ses ve videoların otomatik olarak metinini çıkarmaya yarayan, python ile yazılmış program. google speech-to-text motorunu kullanıyor.

Patlaması ne anlamına gelir?

Patlama, genellikle ani ısı yükselmesi ve gaz salınımı ile oluşan, çok yüksek bir sesle birlikte gerçekleşen hızlı hacim artışı ve aşırı yüksek enerjinin açığa çıkmasına sebep olan kimyasal olaydır. Bu özelliğe sahip maddelere "patlayıcı" adı verilir.

Ben de sana karşı boş değilim ne demek?

ne sandın.. ama boşalacam artık, bi müsade etsen, sormasan.. manasina gelecek ifade.

At gibi kadın ne anlama gelir?

bütün erkeklerin sevişmek istedikleri kadın türüne verilen bir sıfat.

Içim gidiyor ne demek?

bir şeyi yapmayı veya elde etmeyi çok istemek.

Afyon içmek günah mı?

Maliki mezhebinin fıkıhçılarından Karafî’ye (ö.684/1285) göre haşhaş ve afyon da nebiz kategorisine dahildir ve çok içilip sarhoş olunduğu ve başkalarına zarar verme durumuna gelinmediği takdirde haram değillerdir. Bunları içene, sarhoş olmadığı sürece namaz kılmak yasaklanamaz, had uygulanamaz yani ceza verilemez.

Afyon sakızı cezası ne kadar?

MADDE 188. – (1) Uyuşturucu veya uyarıcı maddeleri ruhsatsız veya ruhsata aykırı olarak imal, ithal veya ihraç eden kişi, on yıldan az olmamak üzere hapis ve yirmibin güne kadar adlî para cezası ile cezalandırılır.

Afyon u kim buldu?

Milattan Önce, bu maddeler Mısır, Pers ve Hint uygarlığında yaygın biçimde kullanılmaktaydı. Mezopotamya’da da Asur ve Sümerler ile ilgili kayıtlarda afyon ve kenevir ekiminden bahsedilmektedir.

Hap yutmak ne demek?

[1] Çok kötü bir duruma düşmek. [2] İşleri bozuk gitmek. [3] Zor durumda kalmak.

Afyon’un eski ismi nedir?

Osmanlı döneminde ilk önceleri "Karahisar-ı Devle", "Karahisar" ve "Karahisar-ı Sahib" adıyla sancak merkezi olarak anılan yerleşim, 1684 yılındaki belgelerde ise "Afyonkarahisar" adıyla da anılmaya başlamıştır.

Afyon il mi?

Afyonkarahisar, Ege Bölgesi’nin İç Batı Anadolu Bölümü’nde yer alan bir ildir. İl nüfusu: 744.179’dur.

Afyon olayı nedir?

Afyon Savaşı, 19. yüzyıl ortalarında yapılan ve Batılı devletlerin Çin’de ticaret ayrıcalıkları kazanmalarıyla sonuçlanan savaş. Afyon Savaşı 1839-1842’de, Çin’le İngiltere arasında oldu.

Afyon ruhu ne demek?

Afyon ruhu TDK sözlük anlamı şu şekildedir: isim Yatıştırıcı olarak kullanılan afyon tentürü

Maybe you are interested in:

inşaat mühendisi ne yapar?

Related searches

  1. Afyonu patlamak nereden gelir
  2. Afyonu patlamak Ne Demek
  3. Afyonu patlamak TDK
  4. Afyonu patlamak Hikayesi
  5. Afyonu patlamak ekşi
  6. Afyonu patlamak cümle
  7. Afyonu ne demek
  8. Sabah afyon patlaması Ne Demek

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Check Also
Close
Back to top button