Amatem nedir?

AMATEM neye bakar?

AMATEM kliniği alkol ve madde kullanım bozuklukları tedavilerinin yapıldığı bir kliniktir. İlaç tedavilerinin yanında bireysel psikoterapiler, grup psikoterapileri, alkol ve madde ile ilgili eğitsel çalışmalar, rehabilitasyon ve dışarıya hazırlık faaliyetleri ve aile bilinçlendirme programları yapılmaktadır.

AMATEM Ne demek kısa?

AMATEM 18 yaş ve üzeri Alkol/ Madde kullanım bozukluğu olan kişilerin tedavilerinin yapıldığı ayakta yada yataklı tedavi hizmeti sunan bir merkezdir.

AMATEM de kaç gün yatılır?

Tedavi detoksifikasyon (arındırma) ve sonrasında psikososyal tedavi programından oluşmaktadır. Yatarak tedavi 4 haftadır. Taburculuk sonrası tedavi, 3 ay süreyle grup psikoeğitim programını ve en az 1 yıl süreyle poliklinik takiplerini kapsamaktadır. Bağımlılık tedavisi ömür boyu sürebilir.

AMATEM sicile işler mi?

AMATEM tedavisi, sabıka kaydı olarak da adlandırılan adli sicil kaydına işlenmemektedir, AMATEM tedavisi hakkında kayıtlar Cumhuriyet Savcılığı kayıtlarında bulunmaktadır, ulaşılması özel izne tabidir.

AMATEM odaları kaç kişilik?

AMATEM kliniği 12 yataklıdır. Hasta odaları 2’şer ve 3′ er kişiliktir. Her odada banyo ve tuvalet bulunmaktadır. spor salonu bulunmaktadır.

AMATEM ücretsiz mi?

Türkiye’de madde bağımlılığı tedavisi için 20 AMATEM hizmet veriyor. AMATEM’ler sosyal güvenceli hastalara ücretsiz bakarken, bu imkânı olmayan hastalardan para alıyor. Hastanın ya yeşil kart için başvurması ya da polise kendini ihbar ederek denetimli serbestlikten yararlanması gerekecek.

Amateme yatış nasıl olur?

Kliniğe hasta yatışı acil servis veya AMATEM polikliniklerinden olur. Bunun dışında bir yatış yolu yoktur. Poliklinikten yatışlar randevu sistemine göre gerçekleştirilir. Hastanın tedavi motivasyonu ve isteği esas olup kliniğe kendi isteğiyle yatarak tedavi olmak isteyen hastalar kabul edilir.

AMATEM sigaraya bakar mı?

Ayrıca özel sağlık kurumları da sigarayı bırakmaya yönelik ilaç ve psikolojik tedavi hizmeti vermektedir. İlaç tedavisinin amacı, sigaranın bırakılmasını izleyen dönemde ortaya çıkan nikotin yoksunluğunu gidermektir. Bu ilaçlar doktor tarafından reçeteli olarak verilmektedir.

AMATEM kaç yaş için?

Hastanemiz Amatem biriminde, 18 yaş ve üstü alkol- madde kullanım bozukluğu ve kumar oynama bozukluğu olan ve tedavi olmak isteyen kişilerin başvurduğu bir merkez olarak ayaktan (poliklinik) ve yatarak (klinik) hizmet verilmektedir.

Amateme kimler başvurabilir?

Poliklinik takipleri süresince yeterli düzelme sağlayamayan ve tedavi motivasyonu iyi olan alkol ve madde bağımlıları yatarak tedavi programına alınabilirler.

Uyuşturucu sabıkası kaç yılda silinir?

Kural olarak hükümlüye ait adli sicil kaydı cezanın infaz edilmesinden sonra silinerek arşiv kaydına alınır. Hükümlüye ait arşiv kaydı ise 5 yıl sonra silinir.

Amatem hangi illerde var?

AMATEM

ERİŞKİN YATAKLI ALKOL MADDE BAĞIMLILIĞI TEDAVİ MERKEZLERİ
İSTANBUL’DAKİ YATAKLI AMATEMLER
Manisa Ruh Sağlığı ve Hastalıkları HastanesiŞehitler Mh. 814 Sk. No : 28 MANİSAmanisarsh.saglik.gov.tr
Elazığ Ruh Sağlığı ve Hastalıkları HastanesiRızaiye Mah. Mehmet Güçlü Cad.No:71 ELAZIĞelazigrsh.saglik.gov.tr

Amatem cezası nedir?

TCK. MADDE 191 (Değişik madde ve başlığı: 6545 – 18.6.2014 / m.68) (1) Kullanmak için uyuşturucu veya uyarıcı madde satın alan, kabul eden veya bulunduran ya da uyuşturucu veya uyarıcı madde kullanan kişi, iki yıldan beş yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılır.

AMATEM nasıl bir yer?

Alkol ve Madde Bağımlıları Tedavi Araştırma Merkezi (AMATEM), 1983 yılında kurulmuş olan bir tedavi merkezidir. AMATEM’in genel amacı ileri düzeyde alkol bağımlılığı olanların ve uyuşturucu madde veya reçeteli satılması gereken ilaçların bağımlısı olmuş kişilerin tedavi edildiği merkezin adıdır.

AMATEM süreci nasıl işler?

AMATEM’de yatarak veya ayaktan tedavi olunabilir. Tedavinin ilk aşamasında alkol veya madde kullanımının kesilmesine bağlı olan yoksunluk bulguları tedavi edilmektedir. Bu aşamada ilaç tedavisi uygulanmaktadır. Daha sonra ise alkol veya maddeye tekrar başlamamaya yönelik psikoterapi programı bulunmaktadır.

Maybe you are interested in:

m ehliyet nedir?

Related searches

  1. amatem açılımı
  2. amatem turkiye
  3. amatem i̇zmir

Leave a Comment