C harfi ile eşya?

C Harfi ile Başlayan Eşyalardır Nelerdir? Cam dışında c ile eşya isimleri şu şekilde sıralanabilir: Ceket: Hem erkekler hem de kadınlar …

C ile eşya ne vardır?

C ile Başlayan Eşya İsmi Var mı?

 1. Cam,
 2. Cüzdan,
 3. Ceket,
 4. Cetvel,
 5. Cep telefonu,
 6. Cep defteri,
 7. Cepken,
 8. Cep sodası,

C ile eşya var mıdır?

C İle Başlayan Eşya İsimleri Cam ( kum hammaddeli kırılgan, şeffaf eşya) Ceket ( vücudun üst kısmına giyilen giyecek ) Cetvel ( uzunluk ölçüm aracı ) Cezve ( süt, kahve gibi içecekleri pişirmeye yarayan kulplu mini tencere)

Ç Harfi ile neler var?

 1. Çömlek.
 2. Çaylak.
 3. Çapraz.
 4. Çokluk.
 5. Çokgen.
 6. Çılbır.
 7. Çılgın.
 8. Çiftçi.

C harfinde bitki var mı?

C Harfi ile Başlayan Bitkiler – Ceviz ağacı, – Ciğer otu, – Cincile, Bu seçenekleri değerlendirebilir ot ve bitki literatürü içerisinde yer alan bu kaynakları ele alabilirsiniz.

C ile şehir söyler misin?

Türkiye’de c harfi ile başlayan şehir ismi maalesef bulunmuyor. Bu sebeple bulmaca ya da kelime oyunlarında c harfiyle şehir adı soruluyorsa dünya şehirlerine göz atmanız gerekiyor. Ülke isimlerinde de c harfi sadece Cebelitarık, Cook Adaları, Cibuti, Cezayir ve Cayman Adaları olmak üzere 5 ülkede yer alır.

C ile başlayan il var mı?

Ülkemizde ”C” ile başlayan bir şehir yoktur. İsim şehir oynarken Fransa’da yer alan ”Cannes” ya da Kanada’daki ”Calgary” şehirlerinden biri yazılabilir.

C harfi ile hangi meyve var?

Ç

 1. Çiçek elması
 2. Çilek.
 3. Çin koca yemişi.

C ile başlayan bir hayvan var mı?

C ile Başlayan Hayvan İsimleri Genel olarak bir süre c ile başlayan hayvan ismi düşündüğünüzde aklınıza ilk gelenlerden ceylan ve civciv olacaktır. Biraz daha düşünürseniz ağustos aylarının vazgeçilmezi cırcır böceği ve güzel renkleriyle göz kamaştıran cennet kuşu aklınıza gelenlerden olacaktır.

C ne diye okunur?

Alfabenin 4. harfi olan C, periyodik cetvelde karbon elementinin simgesidir. C Harfin İngilizce Okunuşu Nasıldır? İngilizcede C, si şeklinde okunur.

C harfi nasıl okunur?

İngilizce Harfler ve Okunuşları Tablosu

HarfOkunuşu
B bbi /biː/
C csi /siː/
D ddi /diː/
E ei /iː/

C harfi nereden gelir?

C harfi Latinceye Yunanca Gamma (Γ) harfinden gelmiştir. Antik Yunancada /g/ sesini temsil etmekte olan C harfi, Latincede hem /k/, hem de /g/ sesini temsil etmekteydi.

C ile ülke var mı?

İlk harfi C olan ülkelerin en bilineni Cezayir’dir. Cezayir’in en önemli özelliklerinden biri yüz ölçümü bakımından Afrika’nın en büyük ülkesi olmasıdır. Ülkemizde C harfi ile başlayan şehir bulunmamaktadır. 1- Cibuti: 23.300 kilometrekarelik yüz ölçümüne sahip olan Cibuti, Afrika kıtasının doğusunda bulunuyor.

Ç ile hayvan ne var ya?

İsmi Ç harfi ile başlayan hayvanlar nelerdir?

 1. Çaça.
 2. Çaçalaka Kuşu.
 3. Çakal.
 4. Çalı Kuşu.
 5. Çaprazgagalı
 6. Çaylak.
 7. Çekiç Balığı
 8. Çekirge.

Türkiyede kaç il var 82?

Anadolu yarımadası ile Trakya toprakları üzerine kurulan Türkiye’nin, 81 ili vardır. İller, Türkiye’nin en büyük idari bölümleridir. Bu seksen bir il, dokuz yüz yetmiş üç ilçeye bölünmüştür. Bu ilçeler, en küçük idari birim olan mahalle ve köyleri içinde barındırır.

Ç harfi ile kaç il var?

Ülkemizde ilk harfi Ç olan üç şehir bulunuyor.

C ile başlayan şehir ne?

c ile şehir, ilçe ve ç ile şehir

 1. Ceyhan.
 2. Ceylanpınar.
 3. Conkbayırı
 4. Cide.
 5. Cizre.
 6. Canik.
 7. Çanakkale.
 8. Çankırı

O ile şehir var mı?

Ülkemizde O ile başlayan iki şehir bulunmaktadır. Bu şehirlerden biri Karadeniz, diğeri Akdeniz Bölgesinde yer alır. Akdeniz bölgesinde yer alan Osmaniye, 1933 yılında ilçe, 1996 yılında ise il olmuştur.

Küçük c harfi nedir?

Ç (küçük biçimi ç), Latin alfabesini temel alan sistemlerde kullanılan bir harftir. Arnavutça, Azerice, Kurmançça, Tatarca, Türkçe, Türkmence ve Zazaca gibi dillerin alfabelerinde yer alır. Bunun dışında Fransızca, Katalanca ve Portekizce gibi dillerde C harfinin değişkesi olarak da kullanılır.

J bitki ne var?

 1. Jalapeno.
 2. Jojoba.
 3. Jerbera.
 4. Japon porsuğu.
 5. Jambu.
 6. Japon gülü
 7. Japon kayısısı
 8. Jak meyvesi.

Ç ile başlayan bitki nedir?

Çuha Çiçeği Anavatanı Çin’dir. 500’e yakın türü bulunmaktadır. Genelde bahçecilikte süs bitkisi olarak yetiştirilen çuha çiçeği, Avrupa ve Asya’nın güneşli çayırlarında ya da güneş gören orman altı bölgelerde yabani olarak yetişir.

Hangi harfle hayvan yok?

Türkçede N harfi ile başlayan hayvan neredeyse hiç bulunmuyor.

Z ile hayvan var mı?

Z harfi ile başlayan hayvan isimlerini şöyle sıralayabiliriz; Zargana ( tuzlu sularda yaşayan ince ve uzun yapılı balık türü) Zürafa ( anayurdu Afrika olan, uzunluğu yaklaşık 2,5 metreyi bulan memeli bir hayvan türü) Zebra ( anayurdu Afrika olan, siyah beyaz çizgili kürke sahip tek tırnaklı memeli bir hayvan türü)

S ile meyve ne var?

S Harfi ile Başlayan Meyve S harfi ile başlayan bir meyve bulunmamaktadır.

O ile eşya nedir?

O Harfi ile Başlayan Eşyalar 1- Okul Çantası: Genelde iki ya da üç gözlü olan okul çantaları her yaşa uygun ölçülerde imal edilmektedir. 2- Ot Biçme Makinesi: Diğer adı çim biçme makinesidir.

C kaçıncı harf?

Küçük harfler

SıraHarf
4Çç
5Dd
6Ee
7Ff

C ne zaman s diye okunur?

C Harfinin Okunuşu, Yazılışı ve Telaffuzu “C” harfi devamında “-e, -i, -y” harfleri geliyorsa “S” olarak okunur. “C” harfi devamında “-a, -o, -u” harfleri geliyorsa “K” olarak okunur. “CH” harfleri yan yana geldiğinde “Ç” olarak okunur.

Maybe you are interested in:

kuranı kerimin son suresi?

Related searches

 1. Ç ile eşya
 2. C ile başlayan bitki
 3. C ile başlayan eşya
 4. C ile şehir
 5. E ile eşya
 6. C harfi ile hayvan
 7. D harfi ile eşya
 8. Ç harfi ile hayvan

Leave a Comment