Cimere şikayet nasıl yazılır

Cimere hangi konularda şikayet yapılır?

CİMER’e hangi konularda başvuru yapılabilir CİMER’e 3071 sayılı Dilekçe Hakkının Kullanılmasına Dair Kanunda yer alan idari makamlar ile 4982 sayılı Bilgi Edinme Hakkı Kanununda yer alan kamu kurum ve kuruluşlarına yönelik başvuru yapılabilmektedir.

Cimerden dilekçe yazılır mı?

Cimere dilekçe yazmak çok merak edilen konular arasında yer almaktadır. Pek çok dilek ve şikayeti belirtmek adına başvurulan cimere en doğru şekilde dilekçe bildirmek gerekmektedir.

Cimere cevap nasıl yazılır?

Şikayet Dilekçesinde Bulunması Gereken Unsurlar

 1. Şikayet edenin adı – soyadı, T.C kimlik numarası ve adresi,
 2. Şikayet edenin avukatı varsa; avukatın ad-soyad ve adres bilgileri,
 3. Şüphelinin biliniyorsa ad-soyad ve adresi,
 4. Şüphelinin bilinmemesi halinde faili meçhul olarak bildirim yapılmalıdır.

Alo CİMER hattı nedir?

Telefonla başvuru (ALO 150) için: Başvuru sahibi ALO 150 telefon hattını arayarak CİMER başvurusu yapabilmektedir.

CİMER hakkımda şikayet var mı?

CİMER ŞİKAYET SORGULAMA E-devlet ve CİMER resmî sitesinden yapılan başvurular aynı zamanda telefon ile arayarak da başvurunuzu sorgulatabiliyorsunuz. Bu telefon numarası CİMER Alo 150 üzerinden hizmet vermektedir.

Cimere kaç kez şikayet edilir?

Gün içinde kaç tane başvuru yapılabilir? Aynı başvuru sahibi CİMER’e elektronik ortamda ve telefon yolu ile günlük 1 adet başvuru yapabilmektedir. Elektronik ortamda yapılan başvurularda başvuru metni 1.500 karakterle sınırlıdır.

Cimer e nasıl yazabilirim?

Cumhurbaşkanlığı İletişim Merkezi başvurusunda bulunmak isteyen kişiler direkt olarak e-devlet üzerinden giriş yapabilir ya da “cimer.gov.tr” internet adresinden TC kimlik numarası, ad, soyad, annesinin evlenmeden önceki soyadı, kimlik seri no ve cep telefonu bilgilerini girerek başvuru sayfasına gelebilirler.

CİMER şikayet dilekçesi nereye gönderilir?

Cumhurbaşkanlığı İletişim Merkezi’ne yani CİMER’e ulaşabilmenin diğer yolları ise faks ve maildir. CİMER’in faks numarası 0312 525 58 31 dir. Bu numara üzerinden faks atılabilir.

CİMER Hangi Bakanlığa Bağlı?

CİMER (Cumhurbaşkanlığı İletişim Merkezi), her Türk vatandaşının Anayasal hakkı olan dilekçe ve başvuru hakkının daha etkin kullanılması amacıyla Cumhurbaşkanlığı bünyesinde kurulmuş olan birimdir.

Cumhurbaşkanına mesaj nasıl gönderilir?

İLETİŞİM

 1. Adres. : T.C. Cumhurbaşkanlığı Külliyesi 06560 Beştepe, Ankara – Türkiye.
 2. : 0312 525 43 90 / 403 53 75.
 3. : [email protected].

Cimere dosya ekleme nasıl yapılır?

Başvuruma doküman ekleyebilir miyim? Bilgi Edinme ve CİMER’e elektronik ortamda yapılan başvurularda müracaat konusunun başvuru metni alanına yazılması zorunludur. Bununla birlikte müracaat konusunun ekli belgelerle desteklenebilmesi için başvuruya dosya, ekran görüntüsü ya da fotoğraf ekleme seçeneği bulunmaktadır.

Cumhuriyet başsavcılığına dilekçe nasıl yazılır?

Savcılığa Şikayet Dilekçesi Nasıl Yazılır? Savcılığa şikayet dilekçesi suçun işlendiği yerdeki cumhuriyet başsavcılığına yazılır ve teslim edilir. Şikayet dilekçesinde şikayette bulunan kişinin kimlik ve iletişim bilgileri, şikayet edilen şüphelinin belli ise kimlik ve iletişim bilgileri yazılır.

Alo 150 ne demek?

BİMER uygulaması kapsamında Kaymakamlık, Valilik ve Bakanlıkların tümünde “Halkla İlişkiler Müracaat Büroları” kurulmuştur. Ancak “Alo 150” hattını cevaplamak üzere sadece valiliklerimizde çağrı merkezleri bulunmaktadır.

150 CİMER ne demek?

Cumhurbaşkanlığı İletişim Merkezi’nin (CİMER) işleyişine ilişkin usul ve esaslar belirlendi. Kişiler, CİMER’e e-Devlet Kapısı, ALO 150 telefon hattı, mektup-posta ve şahsen müracaat ile başvuruda bulunabilecek.

Bimer mi CİMER mi?

bimer : başbakanlık iletişim merkezi. doğrudan başbakana talep, şikayet, öneri ve ihbar hattı olma amacı taşıyor. cimer : cumhurbaşkanlığı iletişim merkezi. doğrudan cumhurbaşkanına talep, şikayet, öneri ve ihbar hattı olma amacı taşıyor.

Hakkında adli soruşturma olup olmadığını nasıl öğrenebilirim?

Birincisi e-devlet, ikincisi ise UYAP sistemi. E-devlet sistemine şifreniz ve kimlik numaranız ile giriş yaptıktan sonra ”dava dosyalarım” kısmından hakkınızda dava açılmış olup olmadığını öğrenebilirsiniz.

CİMER şikayet eden görünür mü?

CİMER Şikayeti İsimsiz Olmaz, İsimsiz İhbar Olabilir CİMER’e ihbar başvurusu yapılırken başvuru sahibi tarafından kimlik ve iletişim bilgileri gizlenebilmektedir. Şikayet başvurularında kimlik ve iletişim bilgileri gizlenememektedir.

Cimere isimsiz şikayet yapılır mı?

Cimere isimsiz şikayet diye bir durum söz konusu olamaz. Edevlet şifrenizle kimlik bilgilerinizle şikayette bulunabilirsiniz.

CİMER başvuru limiti nedir?

CİMER’e elektronk ortamda ve telefon yolu le günlük 1 adet başvuru yapılablmektedr. Elektronk ortamda yapılan başvurularda başvuru metn 3.000 karakterle sınırlıdır.

Polis Cimere yazı yazabilir mi?

Polis Mevzuat – AMİRİ CİMERE ŞİKAYET ETMEYE CEZA VERİLEMEZ !. | Facebook.

CİMER e yazılan yazılar kaç günde sonuçlanır?

CİMER BAŞVURUSU HAKKINDA Ardından da tüm şikayetlerinizi ilgili alandan dile getirebilirsiniz. Yapmış olduğunuz başvurular 30 gün içerisinde cevaplanmak durumundadır.

CİMER yardım parası nereden alınır?

Cimer Yardım Parası Nereden Alınır Cimer üzerinde direk para yardımı yapılmamaktadır. Cimer üzerinden para yardımı başvurusu yapmak isteyen kişiler bunun yerine direk olarak bu linke https://www.turkiye.gov.tr/ashb-pandemi-sosyal-destek-on-basvurusu? basvuru=formu tıklayarak para yardımı başvurusunda bulunabilirler.

Devlet memuru Cimere yazabilir mi?

BİMER veya CİMER’e Başvuran Memura Disiplin Cezası Verilemeyeceğine Dair Danıştay Kararı Bilgi edinme başvurularında devlet memuru olup olmama ayrımı yapılmadan herkesi kapsayan bir başvuru usulü düzenlendiğinden üst makamlara başvuran memura makam atladığı gerekçesiyle ceza verilemez.

Şikayetçi olduktan sonra ne olur?

Karakola gitmeniz durumunda şikayetçi olmak istediğinizi söylerseniz ilgili memur ifadenizi alacak ve bunu zapta geçirecektir. Olayı anlatmanızın ardından şikayetçi olduğunuzu ve uzlaşmak istemediğinizi beyan etmenizin ardından emniyetteki süreç tamamlanacak ve ifadeniz cumhuriyet savcılığına gönderilecektir.

Cumhurbaşkanı nasıl yazılır?

“T.C. Cumhurbaşkanlığı” yazısının tümü büyük harflerle, tek satır olarak yazılır. Yazı Myriad Pro Regular karakterdedir. Benzer ya da farklı bir karakter kullanılmamalı, yazıda daraltma veya genişletme yapılmamalıdır.

CİMER ne demek ne işe yarar?

CİMER (Cumhurbaşkanlığı İletişim Merkezi), yurttaşların talep, ihbar ve şikâyetlerini doğrudan cumhurbaşkanlığına iletebilmesi amacıyla 2015 yılında kurulan bir web servisidir.

Cumhurbaşkanlığı forsunda kaç tane yıldız var?

Cumhurbaşkanlığı forsundaki 16 yıldız, tarihteki 16 büyük Türk imparatorluğunu, ortadaki güneş ise Türkiye Cumhuriyeti’ni simgeler. Cumhurbaşkanlığı forsu, belirtilen ölçülere uygun olarak yapılır.

CİMER tarafından sevk edilmek ne demek?

Cimer konuyu ilgililere aktaran aracı bir kurum. Gittiğin okulu şikayet etseydin bu kez MEB’e transfer edecekti. BTK şikayetine istinaden hangi kurumsa o İSS’e iletip savunma talep edecek. Gelen cevabı da Cimer’e iletecek.

Maybe you are interested in:

savunma nasıl yazılır

Related searches

 1. Cimere Neler şikayet edilir
 2. CİMER İletişim
 3. Cimer şikayet sonucu ne oluyor
 4. CİMER şikayet örneği
 5. CİMER 1000 TL yardım başvurusu
 6. cimer’e şikayet edildiğimi nasıl anlarım
 7. Cimer nedir
 8. CİMER portal

Leave a Comment