Dolap uygulaması nasıl kullanılır

Dolap uygulaması ne kadar para kesiyor?

Dolap’a ürün yüklemek tamamen ücretsizdir ve sadece tamamlanan siparişler için ücret ödersin. Satıcılar için hizmet bedeli; 1000 liraya kadar tüm satışlar için %10 (Eski oranlar: 0-50 lira arası sabit 6,5 lira, 50-1000 lira arası %13) 1000 lira ve üzeri tüm satışlarda sabit 100 liradır.

Dolap ödeme nasıl yapılır?

Ürün satın alındıktan sonra tutar, ürün alıcıya ulaşana kadar Dolap’ın güvenli havuz hesabında tutulur. Alıcı, kargo teslim edildikten sonra siparişi onaylar. Alıcı, kargo teslim edildikten sonra siparişi onaylamazsa sipariş 1 iş günü sonunda otomatik olarak onaylanır ve para satıcının hesabına yatırılır.

Dolap iade kargo ücretini kim öder?

İade durumunda kargo ücreti kim tarafından karşılanır? İade kargo ücreti satıcıya aittir. Kampanyamız iade ürünleri kapsamamaktadır.

Dolaptan alışveriş yapmak güvenli mi?

Bir e – ticaret sitesinde olması gereken bütün özelliklere sahip olan ve aynı zamanda satın alanlar ile satanlar arasında bir köprü niteliğinde bundan dolap.com sitesi 7/24 alışveriş yapabileceğiniz güvenli bir eticaret sitesidir.

Dolap vergi kesiyor mu?

Ürünlerinizi kolayca satabilirsiniz ve para kazanmaya başlayabilirsiniz. Dolap uygulamasında vergi ödemezsiniz. Vergi kaydı yaptırmanıza, vergi ödemenize gerek yok. Şirket kurmanıza da gerek yok.

Gardrop kesinti ne kadar?

Gardrops’ta %0 komisyon ile giymediklerini hemen paraya çevirmek tamamen ücretsiz. Evet, kazancının hepsi senin! Gardrops – Kargo Şirketleri(PTT, Yurtiçi, MNG, Sürat, UPS) işbirliği ile ürünlerini alıcılara ÜCRETSİZ olarak kargolayabilirsin. Komisyon olmadığı için daha uygun fiyata, daha çok ürün satabilirsin.

Dolapta kazandığım parayı nasıl alırım?

DolapHesap bakiyendeki tutarın tamamını veya tercih ettiğin kadarını ne zaman istersen kolayca banka hesabına aktarabilirsin. Bakiyendeki tutarın hesabına aktarılması için banka hesap bilgilerinin sisteme kayıtlı olması gerekiyor. Hesap bilgilerini Hesap Oluştur butonuna tıklayarak ekleyebilirsin.

Dolap satın alma işlemi nasıl oluyor?

Ürünü teklifsiz satın almak için ‘satın al’ yazan kutucuğa geliyorsunuz. Kart bilgilerinizi giriyor, varsa indirim kodunuzu ekliyor ve siparişinizi veriyorsunuz. Dolap uygulamasının sevdiğim özelliklerinden biri, alışveriş yaparak çeşitli dernek ve SMA’lı çocuklara yardım edebilmek oldu.

Dolapta alıcı onay vermezse ne olur?

Alıcı ürününüzü aldıktan sonra onay verdiğinde ücret Dolap hesabınıza geçecektir. Eğer onaylamazsa ya da unutursa diye kargolanan ürünün de aynı kargolanma süresi gibi otomatik 3 gün + 24 saat süresi vardır. O süre bittiğinde otomatik olarak onaylanacaktır. Bu sürelere hafta sonları dâhil değildir.

Dolap iade kim oder?

Dolap’ta İade Değerlendirme Süreci İade edilen ürün satıcıya ulaşması ile iade süreci tamamlanır. İade işlemi sonuçlandıktan sonra para iaden banka tarafından yapılır.

Dolap iade kabul ediyor mu?

Dolap’ta satışı yasak ve kategorisi olmayan ürünlerin iadesi koşulsuz şartsız kabul edilmektedir. Yasaklı ürün listelerine buraya tıklayarak ulaşılabilir. Alıcı tarafından oluşturulan iade talebi satıcı tarafından kabul edilebilir ya da reddedilebilir.

Kargo ücretini kim öder?

Kargonuzu, gönderici ödemeli ya da alıcı ödemeli gönderebilirsiniz. Gönderici Ödemeli (G.Ö) : Kargo ücretinin gönderici tarafından ödenmesidir. Şube’den yapacağınız gönderilerde kargo ücretini gönderi esnasında nakit veya kredi kartı ile ödeyebilirsiniz.

Dolap ta satılan ürünler orjinal mi?

Genellikle ürünlerin iç kısmında orijinallik kodu belirtilmektedir. Orijinallik kodu ile birlikte ürünün üreticisi olduğu firmayla iletişime geçerek orijinal olup olmadığı bilgisini alabilirsin.

Dolap Trendyol un mu?

dolap.com’da Sat – Trendyol’da Yenile – Trendyol.

Dolap kime ait?

Nisan 2016’da Cenk Çivici, Yiğit Darçın ve Hande İzmirlioğlu tarafından kurulan Dolap, Earlybird destekli bir girişim ve ilk mobil uygulamasını Temmuz ayında yayınlamıştı.

Dolapta fatura kesmek zorunlu mu?

Bu sistemin en doğru şekilde işleyebilmesi için Dolap, her siparişi vergi dairesine bildirmek yükümlülüğünde. O nedenle 58.000 TL’nin altında satışı olanlardan da bu bilgileri almamız gerekiyor.

Dolapta butik olmak ücretli mi?

Dolap’ta Butik açmak ücretsizdir ve Dolap Butik Programı’nda yer alabilmek için Şahıs veya Anonim / Limited Şirketi olmak gerekir. Başvuru formundaki bilgileri doldurduktan sonra ilgili belgeleri [email protected] adresine göndermen yeterli olacak.

Internetten satış yapmanın vergisi var mı?

Kanun maddesi kapsamında 2021 yılı için 240 bin TL olarak belirlenen sınır aşıldığında internet satışı yapan kişi gerçek usulde vergilendirilmeye başlar. Bu sınır aşıldığında kişinin tekrar muafiyetten faydalanması mümkün olmaz.

Gardrops hizmet bedeli ne kadar?

alışveriş sırasında alıcıdan uygun bir hizmet bedeli alarak karşılar. Çok yoğun çalışmalar sonrasında, hizmet bedelinde de indirim yapıyoruz. 200₺’ye kadar hizmet bedeli sadece 5.99₺! Gardrops her zaman en uygun ve en hızlı satış platformu olmaya devam edecek.

Gardrops ödeme altyapısı işlem ücreti nedir?

101 TL ve üzeri limitlerde %5 oranında güvenli ödeme sistemi alt yapısı sağlayan aracı kurumlara işlem ücreti maliyeti ve banka kredi kartı işlem ücreti tahsil edilmektedir. Site içerisinde gerekli bilgilendirme bulunmaktadır.

Gardrops vergi var mı?

Üstelik kazancınızda herhangi bir vergi ödemenize gerek yoktur. Gardrops ile e-ticaret yaparken fatura kesmeli miyim? Hayır.

Gardropsta para hesaba ne zaman geçer?

Kampanya kapsamında, Gardrops üyelerinin yapmış oldukları para çekme talepleri, ortalama 6 saat içinde CEPTETEB hesaplarına gönderilecektir.

Dolap hesap bakiyesi nedir?

Alıcılar kargoladığın ürünü teslim alıp siparişi onayladıktan sonra kazandığın tutar DolapHesap toplam bakiye başlığının altında gösterilir. GEÇMİŞ ekranında ise DolapHesap bakiyeni kullanarak gerçekleştirdiğin tüm işlemleri ve detaylarını görebilirsin.

Gardrops para çekme isteği nasıl yapılır?

Eğer CEPTETEB hesabın varsa:

  1. Cumartesi ve Pazar günleri de paranı banka hesabına çekebilirsin.
  2. Ortalama 6 saat içinde ödemeni banka hesabında görebilirsin.
  3. CEPTETEB’lilere özel indirim ve sürprizlerden faydalanabilirsin.

Dolapta ilan nasıl açılır?

“Teklif Ver” butonuna basarak satıcıya teklifini sunabilirsin. Açılan pencereye teklifini yaz. Satış fiyatı üzerinden seçenekler arasından seçim yaparak ya da seçeneklerin altında yer alan "Teklifini kendin belirle" butonuna tıklayarak en fazla %30 indirim teklif edebilirsin.

Trendyol dolap satış nasıl yapılır?

Trendyol’dan aldığın ürünleri hızlı bir şekilde Dolap’ta satışa açabilir ve satabilirsin. Ürünleri satışa açmak için: Trendyol ikinci el üzerinden ürün yükle butonu ile satabileceğiniz ürünler sekmesine girip Dolap’ta satışa çıkarabileceğin ürünleri görebilirsin.

Dolap iptal talebi nasıl reddedilir?

Satıcı talebini onayladığında veya 12 saat içinde dönüş yapmadığında siparişin otomatik olarak iptal olacaktır. 🙅‍♀️ Kargoya verilmiş olma ihtimali nedeniyle satıcıya iptal talebini red hakkı tanıyoruz. Bu durumda ürün yorumları alanından satıcı ile iletişime geçebilir, detayları öğrenebilirsin.

Dolap kargo ne zaman boşalır?

Sabah 8.30 güncelleme gelir, 11.00-12.00 arası yine dolar.

Dolap da mesaj nasıl atılır?

Satışa çıkarttığın ya satın almak istediğin ürün yorumlarında alıcı veya satıcının kullanıcı adının başına “@” işareti koyarak iletişime geçebilir gerekli bilgilendirmeleri sağlayabilirsin.

Iade kargoyu kim öder?

Bu kapsamda tüketiciye, ürün bedelinin tamamı ve ürün iadesinin kargo ücreti satıcı tarafından eksiksiz olarak geri ödenmelidir. Ürün iadelerindeki kargo ücreti, 6502 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkındaki Kanun ve bu kanunun uygulama yönetmeliği gereğince satıcı veya sağlayıcı firmaya aittir.

Dolap iade hakkı kaç gün?

İade olarak teslim edilen ürünlerde eğer satıcı teslim aldığını belirtmezse ürünü kargoya verildikten 4 iş günü sonra otomatik olarak iade tamamlanacak ve ücret iadesi gerçekleştirilecektir.

Iade edilen ürünler ne olur?

İade ürün iyi durumdaysa ancak etiketi yoksa mağazalarda tekrar etiketlenerek yeniden satışa sunulabiliyor. Kullanılmış, hasarlı ve yıpranmış kıyafetler iade edildiğindeyse bu ürünler dağıtım merkezlerine ya da imalathanelere geri gönderilerek geri dönüşüme kazandırılıyor ya da doğrudan çöpe gidiyor.

Iade süreci nasıl işler?

Ürün satıcıya döner, kontrol edilir ve belirttiğiniz sorun doğru ise kredi kartınıza para iadesi en kısa sürede yapılır. Belirttiğiniz sorun doğru değilse ya da ürün iadeye uygun değilse ürün size geri yollanır.

Maybe you are interested in:

tinder nasıl kullanılır

Related searches

  1. Dolap uygulaması indir
  2. Dolap uygulaması komisyon
  3. Dolap uygulaması nedir
  4. Dolap Giyim
  5. Fenomenlerin dolap hesapları

Leave a Comment