Gainer nasıl kullanılır

Gainer Nasıl ve Ne Zaman Kullanılır? Gainer, gün içerisinde gerekli olacak yakıtı sağlaması ve gece boyunca aç kalan vücuda anında kalori sağlaması adına sabahları 1 servis olarak kullanılabilir. Ayrıca, egzersiz yaparken harcanılan fazla kaloriden dolayı antrenman sonraları 1 servis olarak da tüketilebilir.

Gainer günde kaç ölçek kullanımı?

Kullanım Bilgisi:Kullanım Şekli 1:1 porsiyon (200g,5 ölçek) damak tadınıza göre 375 ml.-500 ml. su veya süt ile karıştırılarak öğün aralarında ve antrenmandan sonra olmak üzere günde 2 defa kullanılır.

1 ölçek gainer kaç kalori?

Hardline Progainer, 1 servisinde ( 200 Gr ) 37,8 gram protein kompleksi, 155 gram karbonhidrat ve 787 kalori içeren bir mass gainer ürünüdür.

Gainer ne ile karıştırılıp içilir?

Temel amaç kilo alma olduğu için, gainer kilo aldırıcı su yerine sütle tüketilmelidir. Böylece daha fazla kalori alımı gerçekleşmiş olur. Gün içinde aldığınız tüm besinlerin ve kullandığınız kilo aldırıcının kalori takibini yaparsanız sizin için daha faydalı olur.

Günde ne kadar gainer alınmalı?

Ancak bilinmelidir ki Gainer tek başına kilo alımı sağlamıyor. Gianer’in günlük kalori alımını sağlaması için sabah bir tatlı kaşığı kadar tüketilmelidir. Spor ile ilgilenenler için ise sabah ve akşam olmak üzere günde iki defa tatlı kaşığı şeklinde kullanılması yeterli olacaktır.

Gainer kac ölçek?

Alternatif I: 1 porsiyon (200 Gram = 5 Ölçek) damak tadınıza göre 375 Ml. – 500 Ml. süt ile karıştırılarak öğünlerden sonra veya antremandan 30 dakika önce ve sonra olmak üzere günde 1-2 defa alınır. Alternatif II: Öğünlerden hemen sonra olmak üzere günde 4 defa 2 ölçek damak tadınıza göre 150 Ml.-200 Ml.

1 servis kaç ölçek gainer?

Bunda 5 ölçek 1 servis yapıyor… normalde spordan önce ve sonra 1 servis kullabilirsin.. veya günlük 1 servisi ikiye bölerek 2.5 ölçek spordan önce 2.5 spordan sonra kullanabilirsin…veya spordan 2.5 ölçek yatmadan önce 2.5 ölçek alabilirsin…

Progainer 1 ayda kaç kilo aldırır?

ayrıca bu toz sadece gıda takviyesi; öğünlerde et, tavuk, balık gibi yüksek protein içeren gıdalar tüketmek gerekir. 1 ayda 8 kilo almamı sağlamış mucize.

En iyi kilo aldırıcı gainer hangisi?

En İyi Kilo Aldırıcı Supplement Listesi

SıraMarkaneoldu Puanı
1Optimum Serious Mass10/9.9
2Bigjoy Sports Bigmass10/9.8
3Hardline Pro Gainer10/9.9
4Promass Weight Gainer10/9.7

2 ölçek karbonhidrat tozu kaç kalori?

Karbonhidrat Tozunun 100 gramında 395 kalori vardır ve besin değeri olarak: 10 gr protein, 87 gr karbonhidrat içermektedir. Karbonhidrat tozu, kilo alımı için kullanılan bir besin desteğidir. Kullanım şekli ve dozu için doktora başvurulmalıdır.

Gainer aç karnına içilir mi?

Gainer, gün içerisinde gerekli olacak yakıtı sağlaması ve gece boyunca aç kalan vücuda anında kalori sağlaması adına sabahları 1 servis olarak kullanılabilir.

Hardline Progainer günde kaç ölçek?

1 servisi (5 ölçek:200 g) damak tadınıza göre 375-500 mL su veya süt* ile karıştırarak günde 2 defa öğün aralarında ve antrenmandan sonra kullanınız. Veya günde 4 defa 2 ölçek ürünü 150 – 200 mL su veya süt* ile karıştırarak öğünlerden sonra ve yatmadan önce kullanabilirsiniz.

Gainer saç döker mi?

Gainer veya keratin supplementleri saç dökmez, sadece saç dökülmesine genetiği uygun olanların saç dökülmesini hızlandırır.

Gainer zararı var mı?

Sağlık uzmanlarına göre; gainerların aşırı tüketimi sağlıksız kilo alımına, böbrek hasarına, ishale, karaciğer ve mide problemlerine yol açabilir. Bununla birlikte, gainerların süt veya soya gibi besinleri içerebilmeleri bazı kişilerde alerjik reaksiyonlara sebep olabilir.

Gainer gerçekten işe yarıyor mu?

Patates, yoğurt ve tavuk ızgara yemek yerine mass gainer kullanılmasının sebebi sporculara kolaylık sağlaması diyebiliriz. Yoğun spor yapan ve çok kalori harcayan sporcuların enerji ihtiyaçlarının üstüne sadece yemek yiyerek çıkmaları oldukça zor olabilir. Bu tarz durumlarda kilo aldırıcılar işe yarayabilir.

Gainerla kaç kilo alınır?

Toparlayacak olursak, düzenli beslenmenin yanında ek gıda olarak gainer kullanırsan 3 ayda 3 kutu gainerla ortalama 12 kilo alırsın hocam. Tavsiyem 2.2 kg gainer hafif hacim kazanmak için daha sonrasında bi daha kullanma yağ oranın çok artar. Karbonhidrat ihtiyacını ise makarna,pilav ve bulgur pilavından karşılamak.

Karbonhidrat tozu kaç ölçek alınmalı?

Ürün kullanımları içindeki ölçek değerlerine göre değişmektedir. Kullanım; Antrenmandan yarım saat önce ve Antrenmandan hemen sonra 2 tepeleme yemek kaşığı karbonhidrat tozunu soğuk su veya az yağlı süt ile karıştırarak içiniz.

Gainer ölçeği kaç gr?

Her ölçek 50 gramdır. 1 servis 2 ölçek yani toplam 100 gramdır. BIGJOY® BigMass Gainer, zengin bir formüle sahiptir. Her porsiyonunda 78 gram karbonhidrat ve 20 gram protein sunar.

1 ölçek protein tozu kaç gram?

Peki protein tozu nasıl kullanılır, kaç ölçek alınmalıdır? Öncelikle şunu söylemeliyiz ki; günümüzde piyasada satılan protein tozlarının içindeki ölçekler ortalama 25-30 gram protein tozu almaktadır.

3000 gr gainer ne kadar gider?

Yönler. Yeni başlayanlar için ilk 3 gün, günde 4 kez 1 ölçek ürünü damak tadınıza göre (75-100 mL) su veya süt ile karıştırılarak öğün aralarında kullanılması önerilmektedir. 4. günden sonra 1 servisi (5 ölçek:200 g) 375-500 mL su veya süt* ile karıştırarak günde 2 defa öğün aralarında ve antrenmandan sonra kullanınız.

Maybe you are interested in:

bcaa nasıl kullanılır

Related searches

  1. Gainer Nasıl hazırlanır
  2. Gainer kaç kilo aldırır
  3. Gainer içindekiler
  4. Gainer ne zaman Kullanılır
  5. Gainer kullananlar
  6. Gainer fiyat
  7. Gainer kas yapar mı
  8. Mass Gainer

Leave a Comment