Getcontact nasıl kullanılır 2020

GetContact nasıl çalışır?

Peki nedir bu GetContact? GetContact uygulaması uygulamayı kuran kişilerin rehberindeki numaraları kendi havuzuna aktararak diğer sorgulama yapan kişilerle paylaşıyor. Rehber kopyalama sistemiyle, indirilen cihazdaki rehbere ve numaranıza ulaşan sistem bunları uygulamayı kullanan diğer kişilerle paylaşıyor.

GetContact nasıl bir uygulama?

Getcontact uygulamasının yeni özelliği dikkat çekti. Messenger özelliğiyle yeniden gündem olan Getcontact, arayan kişinin kimliğini, kişilerinizde kayıtlı olmasa bile bilmenizi sağlar. Rahatsız edici aramaları filtreler ve yalnızca tercih ettiğiniz kişilerin sizinle iletişim kurmasına izin vermenizi sağlar.

Karşıdaki kişi sizi nasıl kaydetmiş?

GetContact, diğer kişilerin telefon rehberine sizi nasıl kaydettiklerini gösteren bir uygulama. Her kullanıcı uygulamayı kurduğunda, rehber erişimine de aynı zamanda izin veriyor. Numaralara göre de, kullananların nasıl kaydettiğini size gösteriyor.

GetContact etiketleri kim?

#etiketler Getcontact, gücünü kullanıcılarının oluşturduğu topluluktan alır. Kullanıcılar etiket ekle özelliği ile birbirlerine etiket ekleyerek diğer üyelerin profilini güçlendirirler. Örneğin bir kullanıcı diğer bir kullanıcıya “Telefon tamircisi” şeklinde bir etiket ekleyebilir.

GetContact güvenli mi?

Eğer bu uygulamanın rehbere erişim iznini onaylarsanız sizin rehberinizdeki tüm kişileri, kayıtlı isimleri ile beraber veritabanına ekliyor. Uygulama virüs yayan veya dolandırıcılık amaçlı bir uygulama değil –en azından şimdilik- ancak kişisel verilerin gizliliği açısından sorun teşkil ediyor.

GetContact numaran sorgulandı ne demek?

Programın cazip yönü ‘numara sorgulama’ ve arkadaşınızın sizi rehberine hangi isimle kaydetmiş olduğunu görme imkanı. Öncelikle belirtelim ki arkadaşınızın rehberinde nasıl kayıtlı olduğunuzu görebilmeniz için onun da bu programı kullanıyor olması gerekiyor.

GetContact neden tehlikeli?

NEDEN TEHLİKELİ? GetContact uygulaması uygulamayı kuran kişilerin rehberindeki numaraları kendi havuzuna aktararak diğer sorgulama yapan kişilerle paylaşıyor. Rehber kopyalama sistemiyle, indirilen cihazdaki rehbere ve numaranıza ulaşan sistem bunları uygulamayı kullanan diğer kişilerle paylaşıyor.

Rehberde ne diye kayıtlı olduğunu gösteren uygulama?

Getcontact, gücünü milyonlarca kullanıcısından alır. Diğer kullanıcılar tarafından raporlanan istenmeyen çağrılardan, “Spam Koruma” özelliğini aktif ederek otomatik olarak korunabilirsiniz. Sizi arayan kişinin kimliğini, rehberinizde kayıtlı olmasa bile otomatik olarak tanımlayabilirsiniz.

GetContact görünür olmayı reddetmek nasıl yapılır?

Bunun için www.getcontact.com adresine girin. Web sitesinin altında yer alan ‘Unlist’ seçeneğine basın. Ekrana gelen ekrana telefon numaranızı girin ve onay verin. GetContact’tan paylaşılan bilgilere göre 24 saat içinde telefon numaranız bu listeden kaldırılacak.

Whatsappta kim beni kaydetmiş?

"OKUYAN KİŞİ" başlığını kontrol et. Mesajını okuyabilen kişiler, senin numaranı kaydetmiştir; bu yüzden, numarana sahip olduğunu bildiğin kişinin adını burada görüyor olmalısın. Kontrol etmek istediğin kişinin adını burada görürsen bu kişi numaranı kaydetmiştir.

GetContact uygulaması ücretli mi?

Ücretsiz bir uygulama olan GetContact ve benzeri diğer uygulamaların en büyük gelir yöntemleri arasında ise zaten toplanan bu veriler yer alıyor. Oldukça kolay olan GetContact numara silme işlemi için sisteme eklenen Unlist özelliğini kullanıyoruz.

Telefon numarasının kime ait olduğunu öğrenme ücretsiz?

11855 numarasını arayarak numaraya ya da isme göre arama yapabilir, kişisel kayıt işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. 11855’e SMS göndererek: İsme göre arama yaparken aralarında birer boşluk bırakarak ISIM SOYADI yazarak 11855’e SMS olarak gönderebilirsiniz.

GetContact Premium ne demek?

Premium Plan nedir? Premium Plan, Getcontact ‘ın reklamsız kullanımı, etiketlerinizi kimin görüntülediğini, profilinize premium rozeti ekleme ve numaranızın 3 aylık aranma istatistiği görmenizi sağlar.

GetContact yasal mı?

“Yasal mevzuata uygunluğu teyit edildi” Ancak diğer uygulamaların aksine, Getcontact’ın veri toplama ve işleme pratiklerinin Türk yasal mevzuatına tamamen uygun olduğu mahkemece teyit edildi ve bu yasak kaldırıldı.”

GetContact sorgu geçmişi nedir?

Akıllı telefonunuza GetContact uygulamasını indireceksiniz ve programı yükledikten sonra arama kısmına kendi numaranızı yazarak ‘sorgula’ butonuna basacak böylece dilediğiniz kişinin telefonunda isminiz nasıl kayıtlı anında öğreneceksiniz.

GetContact üyeliği nasıl iptal edilir?

Yıllık veya aylık aboneliğinizi iptal etmek için, bir sonraki yenileme döneminden önce aboneliklerinizi iptal ettirmeniz gerektiğini hatırlatırız. Satın alma işlemini internet sitemiz üzerinden gerçekleştirdiyseniz, bize yazarak istediğiniz zaman aboneliğinizi iptal ettirebilir, yenileme işlemini durdurabilirsiniz.

Numara Sorgulaması ne demek?

Mobil hat kullanıcılarının en fazla araştırdıkları konulardan birisi numara sorgulamadır. Numara sorgulama işlemi genelde tanınmayan numaralar tarafından arandığında telefonu açmayan kişiler için yapılır. Telefonu arayan bir kişi eğer telefonda kayıtlı değilse o kişi aradığında ekranda sadece numara belirir.

Numara sorgulama karşı taraf görür mü?

Turkcell, Vodafone, Türk Telekom (Avea) gibi operatörler için isimden numara bulma hizmetini kullanmak için karşımızdaki kişinin numarasının görünür olması gerekmektedir.

GetContact neden yasaklandı?

BTK Başkanı Ömer Fatih Sayan, son dönemde kullanıcıların yaptıkları sorgulamaların ekran görüntülerini alarak sosyal medya hesaplarında paylaşmasıyla popülerlik kazanan "GetContact" ve benzeri uygulamaların kişisel bilgilerin kötü niyetli kişilerin eline geçmesine neden olabileceği uyarısında bulunmuştu.

GetContact numaramı nasıl gizlerim?

Sistemden telefon numaranızı silmek istediğinizde ise GetContact Unlist sistemini kullanmak gerekli. Bunun için, buraya tıklayarak GetContact Unlist sayfasına gitmelisiniz. Karşınıza çıkan sayfada numara yazılacak alana telefon numaranızı yazıp, doğrulama seçeneğini geçtikten sonra Unlist butonuna tıklayınız.

GetContact nasıl numara silinir?

GetContact hesap silme nasıl yapılır?

 1. Öncelikle GetContact uygulamasını açın.
 2. Sol taraftaki menüyü açın ve Ayarlar’a dokunun.
 3. Sonra GetContact Hakkında seçeneğine dokunun.
 4. Buradan Hesap ayarları seçeneğine dokunarak hesap ayarlarına girin.
 5. Son olarak gelen ekrandaki Hesabı sil seçeneğine dokunun.

Telefon numaramı başkasından nasıl silerim?

Android telefon veya tabletinizde Kişiler uygulamasını açın. Bir seçenek belirleyin. … Kişileri silme

 1. Tek bir kişi: Kişiye dokunun. Sağ üstte Diğer Sil. …
 2. Birden fazla kişi: …
 3. Tüm kişiler: Sağ üstte Diğer Tümünü seç Sil.

WhatsApp kullanıcı adı kimlerde görülür?

Profil adınız gruplarda bulunan ancak kişi bilgilerinizi telefon rehberlerine kaydetmemiş kullanıcılar tarafından görülebilir.

Maybe you are interested in:

0.22 boya nasıl kullanılır

Related searches

 1. Getcontact nasıl kullanılır
 2. Getcontact nedir nasıl kullanılır
 3. GetContact numara sorgulama
 4. Getcontact nasıl silinir
 5. Getcontact kimin kaydettiğini öğrenme
 6. GetContact Unlist
 7. Getcontact ne işe yarar
 8. Getcontact tehlikeli mi

Leave a Comment