Highlighter nasıl kullanılır

Highlighter nedir nereye sürülür?

Aydınlatıcı yani highlighter, göz altlarına, göz pınarlarına, kaş altına, elmacık kemiklerinin üzerine ve burun çizgisine uygulanmaktadır. Ten makyajı ve kontür işlemleri yapıldıktan sonra sürülmelidir.

Highlighter yüzde Nasıl Kullanılır?

Highlighter yüzde üç ana bölgeye sürülür; elmacık kemikleri, dudakların kenarı ve şakak bölgesi. Highlighter’ı yanaklarınıza sürmek istiyorsanız, allığınızın biraz üstüne, elmacık kemiklerinizin en üst noktası ile şaşak kısmına doğru uzanan bölgeye uygulamalısınız.

Highlighter seçimi nasıl yapılır?

Aydınlatıcı seçiminde en önemli nokta cildinize uygun bir renk seçimidir. Açık tene sahip kişiler açık, koyu tene sahip kişiler koyu bir aydınlatıcı seçerek daha uyumlu bir görünüm elde edilebilir. BEYAZ TEN İÇİN İDEAL HİGHTLİGHTER: Beyaz tene sahip olanlar, pembemsi ve krem rengi olanları tercih edebilirler.

Highlighter ve aydınlatıcı aynı şey mi?

Aydınlatıcı ya da bir diğer adıyla highlighter, son yılların en çok kullanılan makyaj ürünleri arasında ilk sırada.

Highlighter far olarak kullanılabilir mi?

Aydınlatıcı olarak kullan Makyaj bloggerlarının en çok kullandığı makyaj taktiklerinden birisi de aydınlatıcı olarak göz farı uygulamak. Nude ve aydınlık tonlardan oluşan far paletlerini aydınlatıcı uygulamak için kullanabilirsin.

Sıvı highlighter ne ise yarar?

Highlighter, aydınlatıcı demektir, yüzümüzde öne çıkarmak istediğimiz yerlere sürebileceğimiz cilde parlaklık, ışıltı veren bir makyaj malzemesidir. Highlighterı elmacık kemiklerinin üstüne, kaş altına, kaş kemiğine, burun üstüne,dudak üstüne, çeneye ve göz pınarlarına uygulayabiliriz.

Highlighter göze nasıl sürülür?

Fırçaya bir miktar aydınlatıcı ürün alınır ve göz altlarına hafifçe dağıtılarak uygulanır. Bu uygulamayı yapmadan önce gözaltlarını bir kapatıcı ile kapatmakta fayda olacaktır. Böylece daha kusursuz bir görünüm ortaya çıkar.

Islak highlighter nasıl kullanılır?

Sıvı aydınlatıcıyı elmacık kemiklerinin üzerine, kaş üstüne, çene bölgesine, kaş altına, burun üzerine, göz pınarlarına ve alın kısmına uygulayabilirsiniz. Makyaj süngeri veya parmaklarla hafifçe dağıtılarak uygulanmalıdır. Ürünü az miktarda kullanmaya da dikkat etmek gerekir.

Bronzer ve highlighter nereye sürülür?

Yüzün burun kemeri, elmacık kemikleri, çene hattı, alın gibi yüksek bölgelerine sürdüğünde daha dengeli ve şık bir görünüm elde edebilirsin. Bu durumda bronzer’ı fondöten, pudra ve kapatıcı ile ten makyajını yaptıktan sonra sürmelisin.

Esmer tene hangi renk aydınlatıcı?

Esmer tenliler, pembe-altın veya bronz tonlu highlighter kullanmalılardır.

En iyi Haylayter hangisi?

 1. 1 – L’oreal Lumi-Magique Aydınlatıcı Kalemi (40 TL) …
 2. 2 – The Balm Manizer Aydınlatıcı (50 TL) …
 3. 3 – Pastel Moon Light Likit Aydınlatıcı (16 TL) …
 4. 4 – Essence Soo Glow Aydınlatıcı (13 TL) …
 5. 5 – The Body Shop Honey Bronze Aydınlatıcı (49,90 TL) …
 6. 6 – Revlon Photo Ready Aydınlatıcı (45 TL)

Makyajda highlighter ne demek?

Highlighter, ‘aydınlatıcı’ olarak bilinen, cilde parlak bir görünüm kazandıran ve ciltte ön plana çıkması istenen bölgelere sürülen bir makyaj ürünüdür. Özellikle kontür makyajda sıkça kullanılan highlighter, makyaj çantamızın vazgeçilmezlerinden biri oldu.

Toz highlighter mı yoksa likit mi?

Sıvı aydınlatıcı daha konsantre bir yapıya sahiptir, dolayısıyla daha idareli kullanmalısınız. Elmacık kemiklerinin üstü ise en uygun uygulama alanı. Aynı şekilde dudağın üst kısmına ve kaş kemiğine de uygulanabilir. Geniş bir alanı aydınlatmak istediğinizde ise en uygun olanı toz aydınlatıcıdır.

Aydınlatıcı nedir ne işe yarar?

Aydınlatıcı nedir? Aydınlatıcı, toz, stick, jel ve likit forma olabilen, ten makyajına daha ıslak, parlak ve aydınlık bir etki veren makyaj malzemesidir. Aydınlatıcı fırçası veya parmaklarla sürülebilen aydınlatıcılar, makyaja daha canlı ve enerjik bir hava katıyor.

Haylaytır nedir ne işe yarar?

İngilizce olan Highlighter kelimesi haylaytır olarak da bilinmekle birlikte, aydınlatıcı olarak da kullanılır. Highlighter cilde parlaklık kazandıran, ciltte ön plana çıkması istenen bölgelere uygulanan kremsi, toz ya da likit olarak kullanılabilen bir makyaj ürünüdür.

Aydınlatıcı ile makyaj nasıl yapılır?

Aydınlatıcıyı öncelikle yelpaze şeklindeki aydınlatıcı fırçana al. Elmacık kemiklerinden başlayarak C harfi çizerek aydınlatıcını kaş altına kadar dağıt. Daha kusursuz bir görünüm için aydınlatıcını dudak üzerine, çene ucuna ve kaş üzerine de sürmelisin.

Eyeliner yerine ne kullanılabilir?

eyeliner yerine siyah far kullanmak

 1. flormarın siyah tekli farı ve açılı eyeliner fırçası ile uzun zamandır yaptığım uygulama.farin mat olması daha çok eyeliner efekti veriyor.simli ışıl ışıl farlar günlük kullanımda hoş durmayabilir. …
 2. No make up make up ‘ın sırrı ve kesinlikle daha modernidir.

Kullanılmayan Fardan ne yapılır?

-Az Kalan Farlar Göz farı parçalarınızı bir kabın içerisine alın. Üzerine biraz vazelin ya da nemlendirici ekleyin sonrasında iyice karıştırın. Karıştırdığınız farın rengi eğer allık olmaya uygunsa allık, değilse jel far olarak kullanılabilirsiniz.

Likit makyaj ne demek?

Çok kısaca açıklamak gerekirse, “Likit fondöten” ten makyajımızda cildimizdeki kusurları gidermek için kullandığımız, ten rengimizde olan sıvı makyaj malzemeleridir. Fondötenin formunun likit olması çok daha pratik ve hızlı uygulanmasını sağlar, doğal bir bitiş verir.

Fondötenden sonra ne sürülür?

Kapatıcı kesinlikle fondötenden sonra uygulanmalıdır. Kapatıcı özellikle gözaltı problemleri için kullanılsa da ciltte fondötenin kapatamadığı sivilce ve lekeleri de kapatmak için kullanılabilir.

Kapatıcı nereye sürülür?

Fondöten sürdükten sonra açık renkli kapatıcıyı; göz altlarına, elmacık kemiklerine, alnının, burnunun ve çenenin tam ortasına sürmelisin. Koyu renkli kapatıcıyı da; elmacık kemiklerinin altında kalan bölgeye, alnında saç çizginin dibine ve burun kanatlarının iki yanına şerit halinde uygulayabilirsin.

Göz kontürü nasıl yapılır?

Eğer yuvarlak gözlere sahipsen, far paletindeki koyu rengi göz kapağının ortasına sür. Göz pınarına ise aydınlık ve parlak tonlarda farını sürerek gözlerini daha büyük gösterebilirsin. Daha sonra bu iki tonu birbirine iyice karıştır. Kirpik diplerine de eyeliner sürerek göz makyajını tamamlayabilirsin.

Göz üstüne ne sürülür?

 1. Göz Makyaj Seti.
 2. Far Paleti.
 3. Maskara.
 4. Eyeliner & Göz Kalemi.
 5. Far.
 6. Far Bazı
 7. Kaş Ürünü
 8. Göz Makyaj Temizleyici.

Krem aydınlatıcı nasıl kullanılır?

Daha doğal bir görünüm isteyenler fondöten yerine BB krem, CC krem veya yalnızca nemlendirici tercih edebilirler. Daha sonra elmacık kemiklerinin üzerine, kaş altına, burun üzerine, çene kısmına, alın bölgesine ve gözaltlarına parmaklar yardımıyla hafifçe krem aydınlatıcı uygulanır.

Pastel Moon highlighter nasıl kullanılır?

Pastel Moonlight aydınlatıcı ürünü likit/sıvı formlu bir aydınlatıcıdır. Bu aydınlatıcıyı cildinizdeki ilgili yerlere sürdükten sonra parmaklarla ya da makyaj süngeri ile dağıtmak mümkündür. Doğal bir görüntü isteyen kişiler makyajsız tene tek başına aydınlatıcı uygulayabilirler.

Stick aydınlatıcı nasıl kullanılır?

Aydınlatıcı stick, elmacık kemikleri, dudak ürü, çene, alın ve burun üzerine uygulanabilmektedir. Stick aydınlatıcıyı cilde direkt uyguladıktan sonra parmaklarla ya da makyaj süngeri ile hafifçe dağıtmak yeterli olacaktır. Ürünü az miktarda kullanmaya özen göstermek gerekir.

Toz bronzer nasıl sürülür?

Ancak genelde cilde güneşte edinilmiş, ışıltılı ve daha koyu renkli bir görünüm vermekte kullanılır. Fondöteninizi, kapatıcınızı ve pudranızı uyguladıktan sonra bronzer uygulamasına geçmelisiniz. Yumuşak ve geniş bir makyaj fırçası kullanarak, yüzünüze sıcak bir dokunuş sağlayabilirsiniz.

Bronzer hangi fırça ile uygulanır?

Bronzer için yumuşak uçlu, yuvarlak ve geniş bir fırça kullanabilirsin. Bronzer’ı kontür yaparken kullanmayı tercih ediyorsan ince ve açılı bir kontür fırçası işini görecektir.

Bronzer allık olarak kullanılır mı?

Allık ve bronzer arasındaki farklar Bu ikilinin arasındaki en belirgin fark uygulama teknikleri. Allık direkt yanak ve elmacık kemiklerinin üstüne uygulanır. Bronzer ise elmacık kemiği, kaş, çene çizgisi ve dekolte bölgesine uygulanabilir.

Aydınlatıcı ne renk olmalı?

Laguna (bronz): Bronzlaşmış, esmer ve buğday tenliler için ideal bir aydınlatıcıdır. Hot Sand (şampanya): İçinde altınımsı ışıltılar vardır. Altın ışıltılı açık şeftali rengi de diyebiliriz. Bronzlaşmış, esmer ve buğday tenliler için ideal bir aydınlatıcıdır.

Buğday ten rengi ne demek?

Buğday renkli ten; beyaz tenli olmakla birlikte hafif kavruk tene sahip olan ve bu kavrukluğun sarı tonlarında oluşmasıyla gerçekleşen ten rengidir diyebiliriz.

Hangi Kapatıcı daha iyi?

 1. Tüm kusurları gizleyen kapatıcılar.
 2. Maybelline Instant Age Rewind kapatıcı Maybelline markasının en çok sevilen ve üzerine çok konuşulan kapatıcısı. …
 3. Catrice Liquid Camouflage kapatıcı …
 4. W7 Catwalk kapatıcı …
 5. Note BB Kapatıcı …
 6. L’oreal True Match kapatıcı …
 7. Flormar Camouflage Palette Kapatıcı

Golden Rose highlighter nasıl kullanılır?

Direkt cilde sürülüp yoğun fırça ya da sünger ile dağıtarak kullanılabileceği gibi, dilenirse bir makyaj süngerine sürülüp yüze hafif darbelerle yedirilerek kullanılabilir. Ürünün ciltten temizlenmesi de kullanımı kadar kolaydır.

Aydınlatıcı alırken nelere dikkat edilmeli?

Bronz, pembe, bej, beyaz tonlarda birçok aydınlatıcı rengi var ama önemli olan ten rengine uygun olanı seçmek. Eğer ten rengin koyuysa altın ve bronz tonlarında, açıksa da pembe veya beyaz tonlarda aydınlatıcıları kullanmalısın.

Maybe you are interested in:

linkedin nasıl kullanılır

Related searches

 1. Stick highlighter nasıl Kullanılır
 2. Haylaytır Nasıl Kullanılır
 3. Haylaytır nasıl yazılır
 4. Highlighter çeşitleri
 5. Highlighter ne ise Yarar
 6. Highlighter nedir
 7. Allık ve highlighter nasıl sürülür
 8. Haylaytır Fiyatları

Leave a Comment