FAQ

I harfi ile hayvan?

I harfiyle başlayan hayvan isimleri ilk bakışta akla gelmeyebilir. Fakat biraz düşününce, Istakoz, ıslıklı tavşan, ıskarmoz, ışıldak balığı, …

I ile bir hayvan var mı?

I harfiyle başlayan hayvan isimleri sorulduğunda, İguana, ipek böceği, iskorpit, istiridye verilebilir. İstavrit, inci balığı, ispinoz, inek, izmarit gibi hayvanlar da bulmacalarda ya da isim şehir hayvan, bitki oyunlarında yazılabilmektedir.

Hangi harften hayvan yok?

Bu yüzden oyunda N harfi seçildiğinde ya hayvan kategorisi pas geçilirdi ya da oyuna ansiklopedi ile hazırlanmış bir kişi bir hayvan ismi yazardı. Türkçede N harfi ile başlayan hayvan neredeyse hiç bulunmuyor. Hele Türkiye’de yaşayanları neredeyse hiç yok.

O harfi ile başlayan hayvan ismi nedir?

Avrasya bölgesinin orta ve kuzey kesimlerinde bulunan bir horoz türüdür. ORNİTORENK: Günümüzde Güney Avusturalya’da bulunan bir memeli türüdür. OPUSSUM: Sadece Amerika’da bulunan bir keseli sıçan familyası. OSELO: Kedigillerden biri olarak karşımıza çıkan Oselo, Meksika, Güney ve Orta Amerika’da yaşamaktadır.

V harfinden hayvan var mıdır?

Bunlar; Vatoz balığı ve Vantuz balığıdır.

İ ile şehir var mı?

I harfi ile başlayan Türkiye’de iki şehir vardır ve bu şehirler Iğdır ile Isparta şehirleridir. Dünyada I ile başlayan tek ülke ise Irak’tır.

3 adet kalbi olan hayvan nedir?

Ahtapotlar, deniz canlıları arasında farklı özelliklere sahip olanlardandır. İlginç özelliklere sahip olan bu canlı diğer hayvanlar gibi tek bir kalbe sahip değildir. Ahtapotların 3 kalbi bulunmaktadır. Ahtapotlara ait olan bir diğer özellikte kollarının sayısıdır.

Y ile hayvan nedir?

Y harfi ile başlayan hayvan sorulduğunda başına yaban gibi ön ek ya da kelime getirilerek isimlendirilen hayvanlar bunlara örnek diyebiliriz. Şansınızı denemeniz için bu listeyi vereceğiz: Yaban atı Yaban eşeği.

İ ile başlayan ne?

i̇-ile-başlayan-ne
 1. İğne – Dikişte kullanılan temel gereçlerden biri.
 2. İp – Kağıt, nakış ve halat gibi birçok çeşidi bulunan bir tür sicim.
 3. İskemle – Sandalyenin eski adı

İ ile ilgili eşya var mı?

I harfi ile başlayan eşya isimleri sınırlıdır ve bu nedenle bilinmesi önemlidir. I ile başlayan eşya isimleri Isıtıcı, Isıtma kabı, Işıldak, Izgara, Islak Mendil, Isı ölçer ve Işık ölçer olarak karşımıza çıkar.

Y ile bitki ne?

Y Harfi ile Başlayan Çiçekler Yonca, Yıldız çiçeği, Yüksük çiçeği.

İ ile başlayan kaç il var?

I harfi ile başlayan Türkiye’de iki şehir vardır ve bu şehirler Iğdır ile Isparta şehirleridir. Dünyada I ile başlayan tek ülke ise Irak’tır. I harfi ile başlayan ülkemizde iki şehir vardır. I harfi ile başlayan şehir isimleri Iğdır ve Isparta’dır.

Kaç tane il var?

Anadolu yarımadası ile Trakya toprakları üzerine kurulan Türkiye’nin, 81 ili vardır. İller, Türkiye’nin en büyük idari bölümleridir. Bu seksen bir il, dokuz yüz yetmiş üç ilçeye bölünmüştür. Bu ilçeler, en küçük idari birim olan mahalle ve köyleri içinde barındırır.

İ harfi var mıdır?

İ, i, Türk alfabesinin on birinci harfidir. Yazıda [i] sesini göstermek için kullanılır. Bilinen ve uygulananın aksine 1353 numaralı Türk harflerinin kabul ve tatbiki hakkındaki kanuna göre I harfinden önce gelir.

Haki rengi hangisi?

haki-rengi-hangisi

Haki (khaki), yeşile yakın toprak rengidir. Renk kodu #745E3D olan haki kirli sarıdan yeşilimsi kahverengiye kadar değişen renklerde tonlara sahiptir. Haki ve haki tonları, kamuflaj da dahil olmak üzere askeri üniformaların üretiminde dünya çapında birçok ordu tarafından kullanılmaktadır.

İ harfi hangi ülkelerde var?

Dünyada ise İlk harfi I olan sadece bir ülke bulunuyor. Türkiye’nin sınır komşularından biri olan Irak, Orta Doğu’da yer almaktadır.

Ahtapot cinsel organı nerede?

Başlarının çevresinde 8 uzun güçlü bacakları vardır. Erkeklerde bu kollardan birisi cinsel organ olarak görev yapar.

Hangi hayvanin 5 kalbi vardir?

hangi-hayvanin-5-kalbi-vardir

Toprak solucanı: Kalp yapıları insanlara göre değişiktir ve farklıdır.solucanların kan pompalayan aort kemerleri var ve bu kemerler,kalp işlevi görerek yaşamalarını sağlıyor.Bu aort kemerlere sahip olan solucanın toplamda 5 kalbi bulunuyor.

Ahtapot kanı ne renk?

ahtapot-kanı-ne-renk

Ahtapotun kanına mavi rengi veren hemosiyanin adlı pigment, zorlu koşullarda hayatta kalmasını da sağlıyor. Kandaki hemosiyanin proteini, bizdeki demirin aksine bakır atomları içermekte. Ahtapotların üç kalbi olduğu için normalden daha fazla oksijene ihtiyaç duyuyorlar.

S ile hayvan ne vardır?

İsmini çoğu kişinin ilk defa duyacağı s ile başlayan hayvan isimleri şunlardır:

 1. Sayga (Bir antilop cinsi/ Kazakistan, Türkmenistan, Özbekistan, Moğolistan, Rusya)
 2. Sinek kuşu (Kuş cinsi/ Amerika kıtası)
 3. Semender (Kuyruklu kurbağa/ Gürcistan, Türkiye)
 4. Sığın (geyik türü/ Kuzey Avrasya, Kuzey Amerika)

V ile şehir var mı?

Ülkemizde V harfi ile başlayan sadece bir şehir bulunmaktadır. Doğu Anadolu Bölgesinde yer alan Van, Türkiye’nin en kalabalık 19. ilidir. 1- Van: 19.969 kilometrekarelik alana sahip olan şehir, Ağrı ve Siirt ile sınır komşusudur.

G ile şehir ne var?

İşte, G harfi ile başlayan şehir isimleri… Gaziantep: Güneydoğu Anadolu bölgesinde bulunan bu şehir ülkemizin en kalabalık 6.şehri olarak da bilinir. Giresun: Doğu Karadeniz bölgesinde bulunur. Gümüşhane: Doğu Karadeniz bölgesinde bulunan bir ilimizdir.

Maybe you are interested in:

la ilahe illallah anlamı?

Related searches

 1. i harfi ile bitki
 2. r ile hayvan
 3. i̇ ile eşya
 4. i ile isim
 5. t ile hayvan
 6. n ile hayvan
 7. j ile hayvan
 8. v ile hayvan

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu