FAQ

K ile başlayan meyve?

Peki, K harfi ile başlayan bitki, çiçek, meyve isimleri nelerdir? Baş harfi K olan bitkiler hakkında bilgileri sizler için derledik. 22.07.2020 …

K Harfi ile meyve var mı?

– Kamkat, – Karayemiş, – Kayısı, Bu şekilde sıralanan ve listelenen K harfi ile başlayan meyve türlerini değişik amaçlar doğrultusunda değerlendirebilirsiniz.

K ile sebze var mı?

KEDİ OTU: Pembe/beyaz çiçekli çok yıllı bitki. KIZILCIK: Meyve veren ağaç şeklinde bir bitkidir. KARABAŞ OTU: Otsu bir bitkidir. KARNABAHAR: Sebze olarak da kullanılan otsu bir bitkidir.

K ile bitki ne var?

k-ile-bitki-ne-var

K Harfi Başlayan Bitkiler

 1. Kuşburnu. 24 Mayıs 2018. Latince adı ‘Rosa Canina’ olan Kuşburnu, gülgiller familyasındandır. …
 2. Kurt Pençesi. 24 Mayıs 2018. …
 3. Koyun Otu. 24 Mayıs 2018. …
 4. Kısamahmut. 24 Mayıs 2018. …
 5. Kırlangıç Otu. 24 Mayıs 2018. …
 6. Kiraz Sapı 24 Mayıs 2018. …
 7. Kına Kına. 24 Mayıs 2018. …
 8. Keten Tohumu Tane. 24 Mayıs 2018.

C Harfi ile hangi meyve var?

C Harfi ile Başlayan Meyveler – Cennet elması, – Cennet hurması, – Civan perçemi, Bu kaynaklar arasında hem bildiğiniz hem de bilmediğiniz bitkiler, çiçekler ve meyveler yer almaktadır.

K harfi ile şehir nedir?

1- Karaman: 1989 yılında Konya’dan ayrılarak şehir statüsü kazanmıştır. İç Anadolu Bölgesinde yer alır. 2- Kars: Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Kars’ın kış turizmi gelişmiştir. 3- Kastamonu: Karabük, Çankırı, Sinop, Çorum ve Bartın ile komşu olan Kastamonu, Karadeniz’in batısında yer alır.

K ile başlayan kaç tane il var?

Merak edenler için detayları ile derledik. Dünya üzerine K ile başlayan 18 ülke yer alıyor. Ülkemizde ise 13 şehrin ismi K ile başlamaktadır.

K ile eşya ne var?

Özellikle bu bilgiler isim-şehir oyununu oynayanlar için büyük kolaylık sağlayacaktır.

 1. Kağıt.
 2. Kalem.
 3. Kalemtıraş
 4. Kalorifer.
 5. Kalorimetre.
 6. Kanepe.
 7. Kamış
 8. Kaşık.

Meyve ve sebze mi?

meyve-ve-sebze-mi

Meyve ve sebzeyi ayırt etmek için genellikle kullanıldığı yemeklere dikkat çekilir. Dış görünüşleri incelenir. Hatta tatlı tada sahip olanları meyve, tatlının dışındakiler sebze olarak bilinir.

Kivi meyve midir sebze mi?

kivi-meyve-midir-sebze-mi

Kivi, asma benzeri odunsu bir tırmanıcı bitki türü olan Actinidia deliciosa’dan ve A. deliciosa ile diğer Actinidia türleri arası melezlerden elde edilen kültivar grubundaki bitkiler ile bu bitkilere ait yenilebilir meyvelerin ortak adıdır.

K ile ülke var mı?

Kazakistan; Orta Asya’da yer alan Kazakistan’ın başkenti Nur Sultan şehridir. Ülke Rusya, Çin, Kırgızistan, Özbekistan ve Türkmenistan ile komşudur. Kamerun; Afrika kıtasının orta kısmında kalan Kamerun’un başkenti Yaunde şehridir. Nijerya, Çad, Kongo, Gabon, Orta Afrika ve Ekvator Ginesi ile komşudur.

İ eşya nedir?

İ harfi ile başlayan eşyalar iğne, ipek, iplik, içlik, iç çamaşırı, İngiliz anahtarı, iskemle, işitme cihazı, inci, ibrik, iletki ve iskambil kağıdıdır. Kullanılan birçok eşya vardır ve bu eşyaların isimleri de birçok kişi tarafından merak edilmektedir.

C ile şehir ne var?

Türkiye’de c harfi ile başlayan şehir ismi maalesef bulunmuyor. Bu sebeple bulmaca ya da kelime oyunlarında c harfiyle şehir adı soruluyorsa dünya şehirlerine göz atmanız gerekiyor. Ülke isimlerinde de c harfi sadece Cebelitarık, Cook Adaları, Cibuti, Cezayir ve Cayman Adaları olmak üzere 5 ülkede yer alır.

V harfi ile meyve var mı?

v-harfi-ile-meyve-var-mı

V Harfi ile Başlayan Meyveler – Vişne, – Vanilya, Hem her damak tadına uyum sağlayan hem de farklı tatlılar ve yiyeceklerde kullanılan bu meyve çeşitlerini değişik amaçlarda değerlendirebilirsiniz.

P ile meyve nedir?

P Harfi İle Başlayan Meyveler – Papaya: Ana vatanı Güney Amerikadır. Lezzetli bir meyvedir. Meleklerin meyvesi olarak bilinir. Özellikle vitamin ve mineral açısından çok sağlıklıdır.

S ile meyve ne var?

– Susam, – Soğan, – Sarımsak, Bu şekilde meyve olarak S harfi ile başlayan bu kaynakları değerlendirebilirsiniz.

K ile hayvan var mı?

Kaplumbağa. Kutup Ayısı Kobra Yılanı gibi daha birçok k harfi ile başlayan hayvan adı isimleri bulunmaktadır.

M ile hayvan ne?

m-ile-hayvan-ne

Maymun ve manda gibi çokça bilinen hayvanlar baş harfi M olan hayvanlar listesinde yer alıyor Aynı zamanda marmoset ve makhor gibi nadir hayvanlar da bu gruba dahildir. Mürekkep balığı, mavi balina ve mercan balığı ise suda yaşayan hayvanlara örnek olarak gösterilebilir.

K ile başlayan kelimeler nedir?

k-ile-başlayan-kelimeler-nedir
 1. Kır.
 2. Kan.
 3. Kin.
 4. Kar.
 5. Koz.
 6. Kör.
 7. Kür.
 8. Kız.

Maybe you are interested in:

senedi ittifak ne demek?

Related searches

 1. K ile başlayan meyve
 2. k ile bitki
 3. K ile başlayan hayvan
 4. k ile eşya
 5. K ile başlayan sebze
 6. T harfi ile meyve
 7. S harfi ile meyve

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu