Muayene rapor numarası nasıl ögrenilir

Ruhsat muayene numarası nerede yazar?

Ruhsat Seri No, ruhsat içerisinde adres bilgilerinin bulunduğu sayfanın sağ alt köşesinde yer almaktadır. Bu numara iki harf ve 6 rakamdan oluşmaktadır. Dolayısıyla Seri No istendiği zaman bu numaranın verilmesi gerekmektedir. Ruhsat No aynı zamanda muayene randevuları için de şart koşulmaktadır.

Araç muayenesi bittiğini nasıl anlarız?

Araç muayene geçerliliğini sorgulamak için TÜVTÜRK’ün araç muayene sorgulama sayfasından yardım alabilirsiniz. Bunun için plaka no ve muayene rapor numarasına ihtiyaç duyacağınız için önceden satıcı ile iletişime geçmeniz gerekmektedir.

TÜVTÜRK kayıtlarına nasıl ulaşılır?

İlk olarak TÜVTÜRK internet sitesine https://www.tuvturk.com.tr/ girmeniz gerekmektedir.

 1. TÜVTÜRK sitesine girdikten sonra km sorgulama sekmesine gelmeniz gerekmektedir. …
 2. Daha sonrasında açılan ekranda plaka ve muayene rapor numarası istenir.

Plakadan muayene sorgulama nasıl yapılır?

Plakadan araç muayene sorgulaması e-devlet üzerinden gerçekleştirilebilir. Bu sorgulama için yapmanız gerekenler; Öncelikle https://www.turkiye.gov.tr/muayene-durum-sorgulama adresine tıklayın. Kimlik doğrulamanızı yapmadıysanız sistem sizi otomatik olarak kimlik doğrulama sayfasına yönlendirecektir.

Ruhsat numarası nasıl öğrenilir?

Ruhsat seri no nasıl öğrenilir sorusunun cevabı ise ruhsatınızın üstünde yer almaktadır. Ruhsatı açtığınız zaman sağ alt kısımda 2 harf ve 6 rakamdan oluşan Belge Seri isimli bir dizi görülür. Ruhsat seri no işte budur. Eğer ruhsat belgesine erişiminiz yoksa bu bilgiyi e-Devlet üzerinden öğrenmeniz de mümkündür.

Araç muayene randevum ne zaman?

Randevular ‘tuvturk.com.tr’ internet sitesi ve ‘0850 222 88 88’ numaralı çağrı merkezinden ‘ücretsiz’ alınabiliyor.

Araç muayenesi bittikten sonra kaç gün içinde yapılmalıdır?

Aracın muayenesi 1 gün de gecikse 10 gün de gecikse araç, muayene geçerlilik tarihinin bittiği günden itibaren araç muayene cezasına tabiidir. Yani araç muayenesi 1 gün bile gecikse gecikme cezası ödenir.

Araç muayene zamanı geçerse ne olur?

Muayene süresi geçen araçlardan her ay için muayene ücretinin %5’i oranında gecikme cezası alınır. Ayrıca muayene süresinin bir gün dahi geciktirilmesi durumunda %5 gecikme cezası uygulanır. TÜVTÜRK tarafından tahsil edilen gecikme tutarları ise Gelir İdaresi Başkanlığına aktarılır.

Son muayene geçerlilik tarihi ne demek?

Otomobillerin son muayene geçerlilik tarihi ruhsatın sağ tarafında yazmaktadır. Ancak araç sizdeyken muayenesi biter ve siz aracı muayene işlemine sokarsanız. Yeni muayene geçerlilik tarihi ruhsata işlenmeyecektir. Bu durumda muayene istasyonunda almış olduğunuz belgede aracınızın muayene tarihi yazacaktır.

Bir arabanın geçmişini nasıl öğrenebilirim?

Hasar Geçmişi Sorgulama Plakayı yazın, TURKCELL, TÜRK TELEKOM, VODAFONE 5664’e gönderin. Aracın plakası değişmiş olsa bile, hasar geçmişi anında cebinize gelsin.

Araç kilometre sorgulaması nereden yapılır?

Sorgulama işlemi için aşağıdaki işlem basamakları takip edilmelidir: Tarayıcı üzerinden https://hgs.pttavm.com/arac-km-sorgula adresine tıklanır. Üst menüde yer alan “KM Sorgula” alanına giriş yapılır. Açılan pencere üzerinden sorgulama yapmak istenilen tür seçilir.

Bir aracın kaç kez el değiştirdiği nasıl öğrenilir?

Bir aracın kaç el değiştirdiğini sorgulamak için “DETAY boşluk PLAKA” yazarak 5664’e SMS atmanız yeterli olacaktır.

Araç muayene tarihini nasıl öğrenebilirim?

Hususi ve kişisel araçlarınız için ilk üç yıldan sonra her iki yılda bir muayene yapılmalıdır. E-devlet üzerinden araç muayene sorgulama gerçekleştirilmeniz mümkündür. E-devlet sitesinden araç muayene sorgulama https://www.turkiye.gov.tr/muayene-durum-sorgulama bağlantısı kullanılarak araç muayene sorgulaması yapılır.

TÜVTÜRK randevumu nasıl öğrenebilirim?

TÜVTÜRK araç muayene randevusu hem TÜVTÜRK internet sitesinden hem E-devlet üzerinden hem de 850 222 88 88 numarasından gerçekleştirilmektedir. Randevu iptali de internet sitesi üzerinden gerçekleştirilir.

Muayene ücreti ne kadar?

Araç muayene ücretleri her yıl güncellenmektedir. Bu kapsamda araç muayene ücreti 2022 yılı için %36,2 zam ile 507,40 TL olarak belirlenmiştir. TÜVTÜRK tarafından yapılan muayene sonucunda araca kusursuz, kusurlu ya da hafif kusurlu rapor verilir.

Ruhsat bilgileri nereden öğrenilir?

Araç Ruhsat Seri Numarası Nereden Öğrenilir? Araç ruhsat seri no öğrenme, araç ruhsatında yer alan belge seri ve no kısmından veya e-Devlet araçlarım sayfasından “tescil belgesi seri numarası” adıyla yer alan kısımdan yapılır. İlk iki harfi ruhsat seri, kalan rakamalar ise ruhsat numarasını ifade eder.

Ruhsat seri numarası nerede yazar?

Ruhsat belge seri numarası, aracınıza ait ruhsatta kayıtlı bulunan bilgilere EGM aracılığıyla erişilebilmesini sağlar. Numara, ruhsatın kime ait olduğunu gösteren sayfanın en altında yer alır ve 2 harf, 6 rakamdan oluşur.

Araç ruhsatı nereden Görüntüleme?

Araç ruhsatı sorgulama işlemleri artık internet üzerinden yapılabilmektedir. E-Devlet sayesinde araçlar ile ilgili bilgileri sorgulamak, ruhsat durumlarını öğrenmek isteyen herkes E-Devlet sisteminden giriş yaparak sorgulama işlemlerini yapabilmektedirler.

Araç muayene randevu almadan gidilir mi?

İstasyonlarımızda randevusuz araç muayene işlemi gerçekleştirilmemektedir.

Tespit muayenesi ne demek?

Tespit muayenesi, araçlar için yapılan ve aracın durumunun belirlenmesi aşamasında yapılmaktadır. Tespit muayenesi, araçta yapılan bazı tadilat işlemlerinden sonra kontrol yapılma işlemidir. Tespit muayenesinde bazı kriterlere bakılmaktadır.

Muayene randevusu nasıl alınır?

Telefonla Araç Muayenesi Randevusu Nasıl Oluşturulur? 0850 222 88 88 numaralı TÜVTÜRK Çağrı Merkezi’ni arayarak randevu işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Araç muayenesi 1 gün geçerse ne olur?

Değerli Müşterimiz, Muayene süresi geçen araçlardan muayene geçerlilik tarihinden itibaren gecikme bedeli alınmakta olduğunu önemle hatırlatmak isteriz. Gecikme bedeli muayene süresi geçirilen her ay için muayene ücretinin %5’i olup, bu tutarlar Maliye Bakanlığı Gelirler İdaresi Başkanlığı’na aktarılmaktadır.

Araç muayenesi kaç gün gecikebilir 2021?

Muayene gecikme süreleri için bir sınır yok 31 Aralık 2021’e kadar geçerli yeni düzenlemenin tüm araç tipleri için geçerli olduğunu açıklayan TÜVTÜRK, gecikme süreleri için de bir sınır olmadığını duyurdu.

Araç muayenesi kaç gün gecikebilir 2022?

ARAÇ MUAYENE GECİKTİRME 2022 | MUAYENEİSZ ARAÇ CEZASI Muayenesiz olarak denetimlere takılan araçlar trafikten men edilirler ve muayenelerini yaptırmaları için 7 günlük süre tanınır.

Muayenesi biten araç trafiğe çıkabilir mi?

Muayenesi olmayan araçların trafikte kullanımı söz konusu değildir. Muayenesiz araç kullanma cezası ödenmeden de muayene süreçlerinin başlatılmamaktadır. Var olan şartlara göre öncelikli olarak araca ait tüm borçların ödenmesi istenir. Ardından istenilen gün ve saate randevu alınarak muayeneye girilebilir.

Muayene gecikme cezası ne kadar?

Gecikme bedeli muayene süresi geçirilen her 1 ay için muayene ücretinin %5’i şeklinde hesaplanmaktadır. Bu tutarlar Maliye Bakanlığı Gelirler İdaresi Başkanlığı’na aktarılır.

2 senelik muayene borcu ne kadar?

1 yıl gecikmiş bir otomobil 205 TL gecikme cezası yerine 17 TL, 2 yıl gecikmiş bir kamyon 529 TL gecikme cezası yerine 41 TL, 4 yıl gecikmiş bir minibüs 820 TL gecikme cezası yerine 50 TL, 4 yıl gecikmiş bir traktör 418 TL gecikme cezası yerine 31 TL ödeyecektir.

Araç muayene son geçerlilik tarihi dahil mi?

Aracınızın bir sonraki muayene tarihi, muayeneye gelmiş olduğunuz tarih üzerinden hesaplanmakta ve ruhsatınıza işlenmekte. Eğer isterseniz, aracınızın son muayene geçerlilik tarihi gelmeden de TÜVTÜRK istasyonlarından randevu alarak araç muayene işlemlerinizi yaptırabiliyorsunuz.

Araç muayene kaç yılda bir yapılır?

İlk muayeneden sonra ise 2 yılda bir aracınızı muayene ettirmeniz gerekir. Otomobilin ruhsatında yazan “Tescil Tarihi” kısmından muayene geçerlilik sürenizi öğrenebilirsiniz.

TÜVTÜRK araç muayene Süresi Uzatıldı mı?

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığının yaptığı açıklamada, Kovid-19 tedbirleri kapsamında araç muayene sürelerinin 30 Eylül’e kadar uzatıldığını bildirdi. Karar gereğince vatandaşların hakları korunacak ve araç muayene sürelerini uzatanlardan yüzde 5’lik gecikme ücreti alınmayacak.

Ücretsiz Tramer sorgulama nasıl yapılır?

e-Devlet araç hasar kaydı sorgulamak için izleyebileceğiniz adımlar aşağıdaki gibidir:

 1. e-Devlet sistemine şifreniz ile giriş yapın.
 2. e-Hizmetler kısmına “Trafik Poliçe ve Hasar Bilgileri Sorgulama” yazarak ilgili sayfayı seçin.
 3. Açılan ekrana aracınıza ait istenilen bilgileri yazarak ücretsiz olarak hasar kaydına ulaşın.

Bir aracın kimin üstüne olduğunu öğrenme?

Araç plaka bilgilerini sorgulamak için 5664 numarasını kullanabilirsiniz. Böylece kısa bir süre içerisinde plaka numarasından sorgulama işlemi yaptırabilirsiniz. Yine plaka kimin adına kayıtlı olduğunu öğrenmek konusunda da pratik bir yol bulmuş olursunuz.

5664 ne kadar ücret alıyor?

5664 güvenli, kolay ve hızlı sigorta sorgulama yapılabilen bir mobil servis sistemidir. 5664 ile kaza, hasar, poliçe, tutanak, mağdur, değişen parça ve araç detay sorgulamaları hızlı ve güvenli bir şekilde yapılabilir. Sorgulama ücreti tüm vergiler dahil 15 TL’dir.

Bir aracın km ile oynandığı nasıl anlaşılır?

Kilometresi düşürülmüş araç nasıl anlaşılır?

 1. Aracın bakım kayıtlarını incelenmelidir.
 2. Araç plaka numarası ve motor şasi numarası 5664’e SMS atılarak Trafik Sigortaları Bilgi Merkezi sorgulaması yapılmalıdır.
 3. Araç muayene kayıtları incelenmelidir.
 4. Aracın sigorta şirketindeki kayıtlı bilgileri incelenmelidir.

5664 km sorgulama nasıl yapılır?

Satın alınacak aracın kilometre bilgilerine dair sorgulama SMS ile de yapılmaktadır. Bunun için aracın plaka ve şase numarası gereklidir. Arabanın plaka veya şaşe numarası yazılıp 5664’e mesaj atılır. Ardından gerekli bilgiler kişiye ulaştırılır.

PTT km sorgulama güvenilir mi?

8.000-10.000 çıkarsa şüphe edebilirsiniz. Bazı arabalarda km bilgisi bir kaç farklı yere kaydediliyor, ekrandaki km düşürülse bile farklı yerlerden orjinal km okunabiliyor ama bu işi yapanların çoğu bunu bildiği için her yerden değiştiriyor. Araba yetkili servise girmişse araç maliki ile gidip öğrenebilirsiniz.

Maybe you are interested in:

python nasıl öğrenilir ekşi

Related searches

 1. Araç muayene SORGULAMA 5664
 2. Araç muayene sorgulama
 3. Araç muayene borcu sorgulama
 4. E Devlet araç muayene SORGULAMA
 5. Araç muayene ücreti
 6. Son muayene geçerlilik tarihi öğrenme
 7. TÜVTÜRK randevu SORGULAMA
 8. Araç Muayene randevu

Leave a Comment