P nedir

P sembolü ne anlama gelir?

Sembolü P elementi ile gösterilmekte olan element fosfor elementidir. Fosfor azot grubunda yer almakta olup, reaktif ametal kategorisinin içerisinde yer alır.

P kelimesinin açılımı nedir?

(fizik) Basıncın simgesi. (fizik) (Küçük p ile) Protonun simgesi. (kimya) Fosfor elementinin simgesi. … (fizik) Gücün simgesi.

Sosyal medyada P ne demek?

İngilizce kelimeler olan, ‘Profile picture’ sözcük grubunun kısaltması şeklinde bunu ifade etmek mümkün. Bu kısaltma doğrultusunda herhangi bir sosyal medya üzerindeki kişinin profilini anlatır.

D XD ne demek?

Xd genelde gülme anında kullanılır. Anlamı bakımından kısık gözlerle gülme anlamındadır. Yani komik bir olay ortaya çıktığımda xd şeklinde mesaj gönderimi çok yaygındır.

P neyin sembolüdür Fizik?

(fizik) Basıncın simgesi. (fizik) (Küçük p ile) Protonun simgesi. (kimya) Fosfor elementinin simgesi. (fizik) Polarizasyonun simgesi.

P birimi nedir?

Pascal (paskal), metrik sistemin basınç birimidir.

P ingilizcede nedir?

P harfi İngilizcede ”Pi” şeklinde okunur.

Peh ne demek TDK?

Türkçe ünlemdir. Peh Peh kelimesi tarihte bilinen ilk kez "beğenme ünlemi" TDK, Tarama Sözlüğü (1700 yılından önce) eserinde yer almıştır.

K kaç bin demek?

K = Kilo İngilizce terim olarak Bin anlamına gelir , 1000 kişi 1K veya 2000 kişi 2K anlamına gelir.

Siu ne demek sosyal medya?

SİÜ aslında SÜ’dür ve Ronaldo’nun okuduğu Siirt Üniversitesinin kısaltmasıdır.

Sosyal medyada kg ne demek?

İkinci olarak Kg kısaltması "karşılıklı gol" anlamına gelmektedir.

FYP Instagram ne demek?

Sosyal medya platformları dahilinde içerik üreticilerinin, daha fazla erişim alabilmek için Açıklama kısmında kullandığı kısaltma fyp olarak bilinir. Bu doğrultuda İngilizce olarak kısaltılmış şekilde öne çıktığını söylemek mümkün. Öne çıkan İngilizce karşılığı, ‘For your page’ ekiminde değerlendirilmektedir.

Whatsapp D ne demek?

Sohbet esnasında kullanılan emojiler kişinin verdiği tepkileri anlatmak için kullanılır. Bu nedenle . d emojisi genellikle eğlenceli sohbetlerde bireyin güldüğünü gösterir.

D işareti ne anlama geliyor?

D – Matematikte türev işaretidir. Parçalı türevde küçük delta (∂) ile gösterilir. D – D vitaminine isim vermiştir. D – Parçacık fiziğinde dötronu sembolize eder.

Mesaj ss ne demek?

Ss kelimesinin açılımı screen shot’dır. Screen shot kelimesi uzun olduğunda kısa bir şekilde ss kelimesi kullanılır. Screen shot kelimesinin Türkçesi de ekran görüntüsü olarak çevrilebilir.

Maybe you are interested in:

ön lisans nedir

Related searches

  1. Pushin P ne demek
  2. P nedir
  3. P ne demek Emoji
  4. P ne demek fizik
  5. 🅿 ne demek
  6. K nedir
  7. P değeri nedir
  8. F nedir

Leave a Comment