Prezi nasil kullanilir?

Prezi nasıl çalışır?

Prezi, animasyon ve görsel açıdan zenginleştirilmiş bulut yani web tabanlı yeni nesil sunum hazırlama sitesidir. Prezinin sahip olduğu kolay arayüz sayesinde kişisel yada profesyonel gereksinimleriniz için fark yaratan etkileyici slayt sunumlarını kısa sürede hazırlayabilirsiniz.

Prezi ne için kullanılır?

Prezi,Microsoft Power Point gibi sunum hazırlama programıdır.Prezi’de hazır şablonlar vardır.Bu şablonları kullanabilir ve kendinize has sunumlar hazırlayabilirsiniz.

Prezide sunum nasıl yapılır?

Prezi ile nasıl sunum yapılır?

 1. Adım #1: Buradan Prezi internet sitesini açın.
 2. Adım #2: Log In butonuna tıklayın.
 3. Adım #3: Sizden istenilen bilgileri girerek bir hesap oluşturun.
 4. Adım #4: New Prezi butonu ile yeni bir sunum oluşturmak için ilk adımı atın.
 5. Adım #5: Bir tema seçin ve Use Template butonuna tıklayın.

Prezi uygulaması ücretli mi?

Prezi programı ne yazık ki şimdilik paralı bir program.Ama durun endişe etmeyin programı 30 gün boyunca ücretsiz kullanabilirsiniz.

Prezi kaç TL?

Sunumların bir kısmı ücretsiz olsa da, Prezi’nin daha kapsamlı paketlerini kullanmak için ayda sadece 5 dolar ödemek gerekiyor.

Prezi nedir pdf?

Prezi, Adobe Air ve Adobe Flash kullanılarak geliştilmiş bir web uygulamasıdır. Sunumlarınıza görselik ve yaratıcılık kazandıran, zengin içerikli, bulut tabanlı bir sunum yapma aracıdır. Online videolar, fotoğraflar ve zoom fonksiyonu ile daha ilgi çekici sunumları hazırlama olanağı sunan çevrimiçi bir araçtır.

Sunu Hazırlama nasıl yapılır?

Başarılı Bir Sunum Nasıl Yapılır?

 1. Sunum taslağı oluşturun. …
 2. Dinleyici kitlenizi göz önünde bulundurun. …
 3. 3. Zaman planlaması yapın. …
 4. Sunumunuzu olabildiğince hikayeleştirin. …
 5. Veri ve örneklerden faydalanın. …
 6. 6. Sunum tasarımına özen gösterin. …
 7. 7. Slaytta çok fazla içerik kullanmayın. …
 8. Pratik yapın.

Sunum hazırlamak için hangi program kullanılır?

Power Point, Microsoft tarafından geliştirilen bir sunum hazırlama programıdır. Power point, Microsoft office programlarının yer aldığı bir paket halinde satışa sunulmaktadır. Bu paket içerisinde MS Word, MS office, Microsoft 365 vb. birçok ofis programı bulunmaktadır.

Sunum hazırlama programları nelerdir?

Powerpoint alternatifi sunum hazırlama programları: Google Slides. WPS Office Free. Haiku Deck. Zoho Show.

Prezi dosyası nasıl açılır?

Bilgisayar sıkıştırılmış dosya formatında inen Prezi dosyasının üzerinde çift tıklanır. Açılan sayfadaki klasör çift tıklamayla açılır. Açılan sayfadaki prezi.exe dosyası sunumu görüntülemek için kullanılacak dosyadır. Üzerinde çift tıklanarak sunum gösterisi başlatılır.

En etkili sunum tekniği nedir?

Etkili bir sunum yapmanın en iyi yolu dinleyicinin her biriyle göz teması kurmaktır. Sunumda verilen bilginin dinleyicinin veya okuyucunun kültür seviyesine uygun olması da sunumun etkili olmasında önemlidir. Topluluk önünde sunum yaparken dış görünüşün ortama uygun olması önemlidir.

Sunum nedir ve nasıl yapılır?

Bilgileri yenileyen, pekiştiren, hatırlatan, önemli noktaları öne çıkaran; bir çalışma sonucunu açıklayan; laboratuvar araştırmalarını sunan, anket sonuçlarını ifade eden; önemli olay ve olguları dile getirmek üzere yapılan konuşmalara sunum adı verilir.

Prezi nedir Ekşi?

powerpoint ve open office’in tatsiz sunumlarindan sikilanlar icin son derece kiral bir sunum uygulamasi. sunumunuzu platform bagimsiz olarak online hazirlayip sunabiliyorsunuz (elbette kimi uyumsuzluklar oluyormus, birkac linux kullanicisi prezi icin $öyle böyle dedi bile. alt yapi olarak adobe’un zamazingolarindan …

Prezi hangi şirkete ait?

Bir girişimci olarak omvard.se sitesini yarattı, ve Prezi’yi bir tasarımcı olan Adam Somlai-Fischer ve bilgisayar mühendisi olan Peter "HP" Halacsy ile beraber kurdu; ve 2009 yılında resmi olarak piyasaya sürdü.

Prezi Classic nedir?

Sunumlar iletisim kurmak için yardımcı olan güçlü bir araçtır. Bir sunum olusturmak için PowerPoint programından yararlanabilirsiniz. Ücretsiz bir online PowerPoint alternatifi araç arıyorsanız,Prezi’yi incelemek isteyebilirsiniz. Prezi Adobe Air ve Adobe Flash kullanılarak gelistirilmis bir web uygulamasıdır.

Preziyi kim kurdu?

Prezi 2009 yılında Adam Somlai-Fischer, Peter Halacsy ve Peter Arvai tarafından Budapeşte’de kurulmuştur.

Emaze nedir nasıl kullanılır?

Emaze İnternet ortamında hiç bir ek uygulamaya gerek duymadan harika sunumlar hazırlayabileceğiniz web 2.0 aracıdır. Bir çok hazır sunu şablonları ve birbirinden güzel geçiş efektleri ile size alternatif olacak slayt hazırlam uygulamasıdır.

Sunumun ilk sayfası nasıl olmalı?

Slaytınızı hazırlarken ilk sayfayı içeriğe ayırmalı, slaytın ne ile ilgili olduğu hakkında kısaca bilgi vermelisiniz. …

 1. Tartışma ortamı yaratmaktan uzak durmalısınız,
 2. Kesinlikle sunumu ekrandan okumamalısınız,
 3. Sunum süresini uzatmamalı, sıkıcı olmamalısınız.

Slayt kaç punto olmalı?

Başlıklardaki yazı karakterlerinin büyüklüğü en fazla 32 punto olmalıdır. Kaynakça için 11-12 punto kullanılmalıdır. yer almalıdır. Slaytta bilgi ve mesajları ileten metinlerin yazımında siyah (RGB 0,0,0) ve/veya lacivert (RGB 0,32,96), bordo (RGB 192,0, 0) renkleri kullanılmalıdır.

Sunum sonu nasıl olmalı?

mümkünse sunumunuzun en önemli ayrıntılarını içermelidir. çünkü soru cevap bölümünde bu slayt ekranda kalır. mesela sonuç bölümünün en can alıcı maddeleri olabilir. irtibat bilgilerini de alt kısma ilave edebilirsiniz. bazen de bir miktar gülen surat ve teşekkür yerine kaynakçaya yer verilen slayt.

En iyi slayt programı hangisi?

İhtiyacınız olan şey slaytlarınızı bir sonraki seviyeye çıkaracak yüksek kaliteli slayt yapma programı. En iyi sunum programlarından bazılarına misal olarak Visme, Haiku Deck, Prezi, Microsoft PowerPoint, Canva ve Google Slides gösterebiliriz.

Slayt hangi siteden yapılır?

Hemen Powerpoint’e veya Mac kullanıcıları için Keynote’a başvuruyoruz. … İşte bu yüzden kullanabileceğiniz en etkili ve en kullanışlı slayt hazırlama programlarını sizler için derledik.

 1. Prezi. …
 2. Google Slides. …
 3. 3. Haiku Deck. …
 4. SlideRocket. …
 5. PowToon. …
 6. Bolid Slideshow Creator. …
 7. 7. Ezvid.

PowerPoint olmadan slayt nasıl yapılır?

Google Slides: Online Slayt Gösterisi Oluşturucu | Google Workspace. Google AI tarafından desteklenen, güvenli, bulutta yerel entegre bir ortak çalışma ve üretkenlik uygulamaları paketi.

Canva da sunum nasıl yapılır?

Slayt gösterisi nasıl yapılır?

 1. Canva’yı açın. Canva’yı açın ve hemen fotoğraflardan video yapma aracını kullanmaya başlayın. …
 2. Doğru şablonu bulun. Her temaya uygun slayt gösterisi şablonlarına göz atın. …
 3. Özellikleri keşfedin. …
 4. Slayt gösterinizi özelleştirin. …
 5. Kaydedin ve paylaşın.

Maybe you are interested in:

oy pusulasi nasil kullanilir?

Related searches

 1. Prezi
 2. Prezi sunum
 3. Prezi indir
 4. Prezi sunum Örnekleri
 5. Prezi youtube
 6. Emaze nedir
 7. Google Slaytlar
 8. PowerPoint

Leave a Comment