FAQ

Rusça davay ne demek?

Davay kelimesinin Türkçe çevirisi haydidir. Yani haydi anlamında kullanılan sözcüğün Rusça karşılığı davaydır. Davay sözcüğü bu bakımdan iki …

Davay ne anlama gelir?

Davay kelimesinin Türkçe çevirisi haydidir. Yani haydi anlamında kullanılan sözcüğün Rusça karşılığı davaydır. Davay sözcüğü bu bakımdan iki kere de kullanılmaktadır. Türkçedeki haydi haydi kalıbı Rusçada davay davay şeklindedir.

Davay davay Devuşka ne demek?

Beklenene uygun düşen ve başarı düşüncesi uyandıran.

Rusça Devuşka ne demek?

rusça kız anlamındaki kelime. "deva" -dışı kökünden oluşan ve genç yaştakı bayanı kast eden rusça bir kelime. ayrıca bekaret durumunu vurgulamak için kullanılmaktadır.

Günaydın ne demek Rusçada?

Rusça günaydın kelimesi ”dobrae utra” şeklinde yazılır ve ”dobroye utro” şeklinde telaffuz edilir. Rusça yazılışı ise ”Доброе утро.” şeklindedir. Spakoynoy noçi. (İyi geceler) – Спокойной ночи.

Rusça Mojna ne demek?

rusça mümkün anlamına gelir.

Spasibo Ruscada ne demek?

Spasibo, Rusça dilinden Türkçemize gelmiştir ve teşekkür ederim anlamındadır. Teşekkür ederim ya da teşekkürler demek için Spasibo kelimesini kullanabilirsiniz.

Haraşov ne demek?

Haraşo kelimesi Türkçe’de "iyi" anlamına gelir. Rusça χoroşii "iyi" sözcüğünden alıntıdır. Haraşo kelimesi tarihte bilinen ilk kez "güzel Rus kızı (argo)" Mikhail Mikhailov, Matériaux sur l’argot et les locutions… (1929) eserinde yer almıştır.

Rusça Peçka ne demek?

Bulgarca печка (pečka), Makedonca печка (pečka), Rusça печка (peçka) ve Sırp-Hırvatça печка/pečka ile ortak kökten.

Rusça’da Toska ne demek?

2. "Toska" – Rusça Anlamı: Hiçbir nedeni olmadan, kalbinizin derinliklerinde büyük bir ruhani ızdırap hissetmek.

Rusça Zavut ne demek?

Меня зовут [ Minya zavut … ] : Benim adım … Как вас зовут ? [ Kak vas zavut? ] : Adınız nedir ? Как тебя зовут ? [ Kak tibya zavut? ] : Adın ne? Как её зовут ? [ Kak yiyo zavut? ] : Onun (dişil) adı ne?

Rusça Dobro UTRO ne demek?

доброе утро teriminin Rusça İngilizce sözlükte anlamı Good morning.

Rusça Dobro ne demek?

sırpça’da iyi, rusça’da iyi/hoş/nazik (dobrıy), bulgarca’da (dubre) ve lehce’de (dubje) iyi/tamam gibi anlamları vardır.

Rusça Pizdets küfür ne demek?

accayip, dehşet anlamları da vardır bu ayıp kelimenin. meselâ ”benzin accayip pahalı” cümlesinde ortadaki kelimenin yerinde kullanıldığı olur argoda, sokak dilinde. rusçada kadın üreme organı anlamına gelen "pizda" kelimesinden türemiş olan nida.

Rusça Ploha ne demek?

rusça’da kötü, çirkin anlamlarında kullanılan kelime. ploha olarak okunur ve kullanımı çok yaygındır.

Rusça dah ne demek?

Rusça evet kelimesinin Türkçe okunuşu dah olarak yazılmakta ve okunuşu da dah şeklinde kabul edilmektedir.

Balşoy ne demek?

Bolşoy "Büyük Tiyatro" demek Rusçada.. "Büyük" bina büyüklüğü değil. O devirde opera ve bale, tiyatroya göre daha saygın, daha üst sınıf sanat kabul edilirdi, onlar Büyük Tiyatro’da oynanırdı. Dramalar ise, "Küçük Tiyatro’da.. Mali’de yani.. Mali de, Rusçada Küçük demek..

Spasıba ne demek?

Spasibo kelimesi Rusçada sıklıkla kullanılan kelimelerden bir tanesidir. Bu kelime nezaket içermektedir. Bu nedenle sürekli kullanılmaktadır. Spasibo kelimesi, teşekkürler ya da teşekkür ederim anlamlarına gelmektedir.

Rusça hayır nasıl okunur?

hayır. Нет. Geri bildiriminiz için teşekkürler! Yardımınız için teşekkürler!

Haraşo mu haroşa mı?

Hepsi doğru. Haroşa da, haroşe de, haroşa da aynı örgü için örgüseverler tarafından telaffuz edilen isimler. Ancak kelimenin aslına bakacak olursak, temeline inecek olursak Rusça kökenli olduğunu görüyoruz. Haraşo kelimenin aslı.

Haraşo hangi dilde ne demek?

Haraşo kelimesi Rusça kökenlidir.

Haraşo ne demek Ekşi?

rusçada iyi anlamına gelmekle beraber konuşmada ok, tamam, oldu canım yerine de kullanılır.

Peç ne demek küfür?

Fırın biçimindeki bu sobalar, halk arasında ”peçka” adıyla da bilinir. Dar gelen giysileri bollaştırmak için kullanılan kumaş parçalarına da peç denir. Bu kelime mecazen çarpık ve yamuk anlamında kullanılır.

Kuzine fiyatları ne kadar?

En Çok Karşılaştırılan Sobalar

  1. Sabah S105 Lüks Ayaklı Kuzine 11.918,00 TL En ucuz fiyat 1 satıcı Karşılaştır Süsler SS-5311 Modern Kuzine Fırınlı Döküm Soba Fiyat yok.
  2. Hoşseven Troy Fırınlı Şömine Soba 7.126,57 TL En ucuz fiyat 3 satıcı Karşılaştır Hoşseven 9008 Camlı Soba 5.669,00 TL En ucuz fiyat 1 satıcı

Rusça Atkuda ne demek?

Откуда ? (atkuda ) Nereden ?

Rusça lütfen nasıl denir?

Пожалуйста – [pajalusta] – Lütfen, rica ederim.

Rusça Oviç ne demek?

2. bu isimlendirme biçimi ise erkek ve kıza göre değişiklik gösterir: erkek ise, babanın ismi -oviç ile biter. 3. yine soyadlarda da erkek ve kıza göre ufak bir fark vardır, kız soyadları sonuna -a alır.

Priyatna ne demek?

rusça "tanıştığımıza memnun oldum" demektir. daha uzun bir şekilde priyatna s vami paznakomitsya kullanılabilir. ruslar resmi ya da gereksiz uzun konuşmayı pek sevmezler ve böyle konuşanları samimiyetsiz ya da züppe olarak algılarlar. ad soyad söylendikten sonra memnun oldum anlamında "priyatna" deyip geçerler.

Ya TIBE Lublu rusça ne demek?

"ya tebya lublu" başlığındaki entrylerin metinlerinde arama yapar. Rusça seni seviyorum demek.

Rusça Xaxaxa ne demek?

Rusça’da "xaxaxa" hahaha demektir.

Rusça Kaniyeşna ne demek?

rusça "tabii ki" almanına gelen kelime. kaniyeşna diye okunur.

Rusça Pajalusta ne demek?

ayni zamanda lutfen anlamina gelir. rusçada joker kelimedir. türkçedeki karşılığı daha çok "rica ederim", "rica ediyorum" dur ki iki taraflı kullanılabilsin.

Maybe you are interested in:

tekalifi milliye emirleri nedir?

Related searches

  1. Rusça davay davay ne Demek
  2. Davay davay haraşo ne demek
  3. Bulgarca davay ne Demek
  4. Azerice davay ne Demek
  5. Davay davay ne Demek
  6. Davay Rusça yazılışı
  7. Davay Davay
  8. Davay nasıl yazılır

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Check Also
Close
Back to top button