Src 4 nedir

SRC4 Belgesi, Karayolu Taşıma Yönetmeliği’ne göre Yurtiçi Yük-Eşya-Kargo Taşımacılığı yapan sürücülerin almak zorunda olduğu mesleki yeterlilik belgesidir.

SRC 1 2 3 4 ne demek?

SRC belgesi, Yük ve yolcu taşımacılığı yapan ticari araç sürücülerinin alması zorunlu olan bir belgedir. Başka bir anlatımla karayolu taşımacılığı kapsamında faaliyet gösteren ve gösterecek olan tüm sürücülerin alması gereken mesleki yeterlilik belgesidir.

SRC 4 Hangi ehliyet alır?

25 Şubat 2003 tarihinden önce ehliyet sınıfı B olan kişiler, SRC 2 ve SRC 4, C-D sınıfı ehliyet sahibi olan kişiler SRC-2, SRC-3, SRC4 belgeleri için başvuru yapabilirler. Bu tarihten önce sahip olduğu ehliyet sınıfı E olanlar ise, SRC-1, SRC-2, SRC-3, SRC-4 belgelerinden istediklerini alma hakkına sahip olabilirler.

SRC 4 ne kullanıyor?

Src4 hangi araçları kullanır? Src 4 belgesi ile kamyonet, kamyon ve çekici türü araçlar kullanılabilir.

SRC 1 ve 3 neyi kapsar?

Bu belge türü ticari amaçlar kargo, yük ve eşya taşıyanlar tarafından alınır. Src1 belgesinde olduğu gibi Src3 belgesi de uluslararası taşımacılık yapmaya yetkilidir. Bu belgeye sahip olan kişiler ayrıca yurt içerisinde de bu faaliyeti gerçekleştirebilirler.

SRC belgesi yeni tip ehliyete işlenir mi?

Sınavsız SRC Belgesini Kimler Alabilir? Eski ehliyetlerde B sınıfı, yeni ehliyetlerde M, B1, B ve F sınıf tarihleri 25.02.2003 tarihinden önce olan ehliyet sahipleri muafiyetli olarak SRC2 ve SRC4 belgesine başvurabilirler.

SRC 2 ve 4 belgesi hangi araçları kullanır?

SRC2 belgesi şehirler arası yolcu taşımacılığı yapanlar için, SRC4 belgesi ise şehirler arası yük taşımacılığı yapanlar içindir.

SRC 4 belgesi ne kadar?

Sınavlı SRC 4 belgesi için ücret : 36 saat eğitim ( saat başı 26 TL ) = 1.500 Türk Lirası. Bunlara ek olarak ise SRC belgesi Sınav harç ücreti 2022 yılı itibari ile 130 Türk lirasıdır. Yine ek olarak kart basım ücreti ise 45 Türk lirasıdır.

SRC 4 kaç ayda alınır?

SRC belgesi kaç günde alınır SRC belgesi eğitimleri hafta sonu yapılır dört gün sürer eğitim süresi böylelikle 2 hafta dolduğunda tamam olur. Eğitim sonunda deneme sınavı da başarı ile geçenlere sertifika verilir.

SRC kaç yılından önce sınavsız?

Sınavsız Eğitimsiz SRC Belgesi İçin 2016 Yılında Yapılan Değişiklik Sayesinde 25/02/2003 Öncesi Ehliyeti Olanlar Src Belgesi alabiliyor.

SRC 4 belgesi nasıl alınır 2021?

SRC 4 belgesini alanlar, SRC 3 belgesine de sahip olurlar. Kamyonet, çekici ve kamyon gibi araçları kullanan sürücüler 28 saat süren bir eğitime girenler sınavdan geçerli not aldıklarında 19 yaşından gün almışlarsa ve psikoteknik raporları varsa SRC 4 belgesini alabilirler.

SRC 4 belgesi kaç yıl geçerli?

SRC1, SRC2, SRC3 ve SRC4 mesleki yeterlilik belgeleri şu an için süresiz olarak geçerlidir.

SRC 1 ve 3 hangi araçları kullanır?

SRC Belgeleri kendi içinde 5 e ayrılmaktadır. Yolcu taşımacılığı yapacak kişiler SRC 1 ya da SRC 2 Belgesi almalıdır. Yük taşımacılığı yapacak olanlar ise SRC 3 ya da SRC 4 almaları gerekmektedir.

SRC 1 3 ne kadar?

SRC 1 Belgesi: Toplam 40 saat ve ortalama 1120 TL. SRC 2 Belgesi: Toplam 36 saat ve ortalama 1008 TL. SRC 3 Belgesi: Toplam 41 saat ve ortalama 1148 TL. SRC 4 Belgesi: Toplam 36 saat ve ortalama 1008 TL.

SRC 3 Belgesi nasıl alınır?

SRC 3 belgesi için 2 adet biyometrik fotoğraf, diploma veya öğrenim belgesi, nüfus cüzdan fotokopisi, ehliyet fotokopisi ve adli sicil kaydı evraklarını hazırlamanız yeterli olacaktır. SRC 3 belgesi eğitimini tamamladıktan sonra SRC 3 belgesi için sınava 4 kez girme şansınız vardır.

Src çeşitleri nelerdir?

SRC Belgelesi Çeşitleri

 1. SRC1 Uluslararası Yolcu Taşımacılığı
 2. SRC2 Yurt İçi Yolcu Taşımacılığı
 3. SRC3 Uluslararası Eşya-Kargo Taşımacılığı
 4. SRC4 Yurt İçi Eşya-Kargo Taşımacılığı
 5. SRC5 Tehlikeli Madde Taşımacılığı

SRC Belgesi Hangi tarihten sonra zorunlu hale geldi?

4928 SAYILI KARAYOLU TAŞIMA YÖNETMELİĞİ KAPSAMINDA FAALİYET GÖSTEREN/GÖSTERECEK TÜM SÜRÜCÜLERİN SRC BELGESİ ALMALARI ZORUNLU HALE GETİRİLMİŞTİR. 25.02.2003 tarihinden önce mesleki tecrübeye sahip olanlar, yani bahsi geçen tarihten önce sürücü belgesine sahip olmak gerekiyor.

SRC 2 ve 4 aynı anda alınabilir mi?

12. SRC2 ve SRC4 aynı anda alınabilinir mi ? 2 belge için iki ayrı eğitim ve sınava girerek alınır.

SRC onay mesajı ne zaman gelir?

SRC Belgesi almaya hak kazananlara sınav sonuçları açıklandıktan sonraki bir iki gün için Ulaştırma Bakanlığı tarafından belge ücretlerinin yatırılması ile ilgili bir mesaj gelecektir. (Sınavı kazandığınız halde bu mesaj gelmezse mutlaka bizimle iletişime geçiniz.)

SRC 2 ile hangi araçlar kullanılır?

Src 2 Belgesi Hangi Araçları Kullanır?

 1. Minibüs,
 2. Taksi,
 3. Öğrenci servisi.
 4. Dolmuş,
 5. Otobüs,
 6. Toplu Taşımacılık,
 7. Personel Taşımacılığı

SRC 2 belgesi neleri kapsar?

SRC 2 Belgesi Yurtiçi yolcu taşımacılığı iş kolunda gerekli olan Mesleki Yeterlilik Belgesidir. SRC 2 belgesi Kara Yolu Taşıma Yönetmeliği’ne göre B-C-E ve D sınıfı ehliyet sahibi olan sürücülerin yurtiçi yolcu taşımacılığı yapabilmek için almaları gereken mesleki yeterlilik belgesidir.

SRC 2 hangi sınıf ehliyet?

Sınavsız ve eğitimsiz SRC belgesi almak isteyen sürücülerin 25.02.2003 tarihinden önce ehliyete sahip olmaları gerekiyor. Bu tarihten önce B sınıfı ehliyete sahip olanlar SRC 2 ve SRC 4, C-D sınıfı ehliyete sahip olanlar SRC 2, SRC 3, SRC4 belgelerini alabilir.

SRC 4 sınavı kaç puanla geçilir 2021?

SRC-1-2-3-4 sınavlarında toplam 50 test sorusu sorulmaktadır.Bu sorulardan en az 30 tanesine doğru cevap vererek en az 60 puan alan sürücüler sınavda başarılı olmuş sayılırlar.

SRC 4 belgesi için bankaya ne kadar yatırılıyor?

SRC BELGESİ HARCININ YATIRILACAĞI BANKA: Halk Bankası şubeleri. HARÇ MİKTARI: 42,00 TL. HARCINIZI YATIRDIKTAN SONRA: Harcınız yattıktan sonra www.turkiye.gov.tr adresinden src belgesine artık hak kazandığınızı göreceksiniz.

Maybe you are interested in:

ales 2 nedir

Related searches

 1. Src 4 Nedir
 2. SRC 4 Sınav Soruları
 3. SRC 4 Belgesi
 4. SRC belgesi
 5. Src Belgesi Nedir
 6. Src 2 Nedir
 7. Src 3 Nedir
 8. Psikoteknik belgesi nedir

Leave a Comment